Pastoliai ir jų naudojimas

Pastoliai reikalingi praktiškai visose statybų vietose. Pastoliai reikalingi, nes apsaugo žmones ir padeda atlikti renovavimo, mūro, tinkavimo ir dažymo darbus. Taip pat pastoliai naudojami įrengiant, atnaujinant ar pakalant stogą. O jeigu norima atlikti vidaus apdailos darbus, tai reikalingi mobilūs bokštiniai pastoliai.

Pastolių tipai:

  • Tai labiausiai paplitę pastoliai. Jie naudojami fasado darbams, kuriems nereikia didelio aukščio kitimo. Tai gali būti naudojami dažymui, tinkuojamų ir vėdinamų fasadų įrengimui ar balkonų remontui.
  • Moduliniai pastoliai nuo fasadinių skiriasi tuo, kad vietoj vientiso dviejų stovų rėmo naudojami atskiri stovai. Su šiais pastoliais galima apeiti pastato išsikišimus, pastatyti juos aplink sudėtingesnės architektūros pastatus. Taip pat moduliniai pastoliai tinka esant reljefo nelygumams, mūro ir klijuojamos fasado apdailos darbams. Taigi, dažniausiai šie pastoliai naudojami patogiai pasiekti kruopštumo reikalaujančių detalių restauravimui.
  • Bokštiniai. Bokštiniai pastoliai užtikrina didesnį mobilumą. Naudojami ratukai su stabdymo mechanizmu vietoj reguliuojamų atramų. Vidaus patalpų bokšteliai būna iki 12 metrų, o lauko – iki 8 metrų.

Taip pat pastoliai klasifikuojama pagal apkrovas ir paskirtį.

  • 1 klasė. Šiai klasei priklausantys pastoliai skirti apžiūrai ir darbams, kuriems reikia lengvos darbo įrangos ir ant įrangos nėra dedamos medžiagos.
  • 2 ir 3 klasės. Pastoliai, kurie skirti apžiūrai ir darbams ant kurių nededamos medžiagos. Išskyrus medžiagos, kurios reikalingos atliekamiems darbais, kaip dažymui, lakavimui, sandarinimui, glaistymui ir pan.
  • 4 ir 5 klasės. Šioms klasėms priklausantys pastoliai skirti mūrijimo darbams.
  • 6 klasė. Pastoliai skirti mūrijimo darbams, tačiau naudojant didelius sunkių medžiagų kiekius, kaip akmens masės plyteles.

Pastolių nuoma prasideda nuo projekto, kuriame nurodoma, kaip pastoliai bus sustatyti ir kaip bus užtikrintas jų stabilumas. Pastolių stabilumas dažnai priklauso nuo to, ar jie pritvirtinti prie sienos, ypač tie, kuriems reikia didesnio aukščio.

Pastolių projektą dažniausiai paruošia pastolius nuomojanti įmonė, kuri apsilankiusi objekte ir įvertinusi visas sąlygas gali pasakyti, ko reikės.

Taip pat, darbininkų saugumui įrengiami aptvarai, kuriuos sudaro turėklai. Pastoliai gali būti apdengti apsauginiu tinklu arba audeklu.

Pastolių montavimas:

  • Pastolių surinkėjai turi turėti atitinkamą pasirengimą, kuris leidžia jiems tinkamai atlikti montavimo darbą.
  • Pastolių surinkėjai turi informuoti apie su darbu susijusia rizika ir būtinąsias apsaugos priemones.
© 2020 IĮ "Arvėriva" | Privatumo politika
  
Sprendimas: FCR Media Lietuva