Parkavimo vietos užtvaras yra labai svarbi automobilių aikštelės sudedamoji dalis. Automobilių stovėjimo parkavimo užtvaras, skirtas reguliuoti ir normalizuota bendriems lauko ir vidaus automobilių srautams. Tinkama transporto priemonių eismo priežiūra yra neatsiejama nuo saugumo ir bendrų eismo taisyklių kelyje. Privažiavus automobiliui, parkavimo vietos užtvaras atkeliamas automatiškai, automobiliui pravažiavus – nuleidžiamas.

Kaip pasirinkti tinkamą parkavimo vietos užtvarą?

Vienas svarbiausių dalykų į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis parkavimo vietos užtvarą – tai parkavimo borteliai, jų kokybė ir stabilumas. Taip pat montavimo darbai, priežiūra, sauga ir saugumas – visi klausimai, į kuriuos turite atsižvelgti ieškant parkavimo vietos užtvaros.

Svarbu, kad užtvaras būtų atsparus įvairaus laipsnio smūgiams, priklausomai nuo jų medžiagos ir tvirtinimo tipo. Matomumas ir estetika, taip pat labai svarbu renkantis parkavimo vietos užtvarą.

Svarbu, kad barjeras būtų lengvai montuojamas ir ekonomiškas. Sraigtu nuleidžiama užtvara nėra sukurta taip, kad atlaikytų transporto priemonių smūgį, todėl geriausiai veikia tiesiog kaip greitį ribojanti priemonė. Žinoma, užtvara taip pat gali užtikrinti saugumą, tam tikrus automobilius praleidžiant, o kai kuriu ne.

Parkavimo užtvarų tipai

Kadangi visuomet kreipiamas dėmesys į kliento poreikius ir norus, parkavimo užrakto tipų yra net keletas. Užtvarai skirstomi į keletą tipų: parkavimo vietos užtvaras su spyna ir parkavimo vietos užtvaras su užraktu

Daugelio parkingų užtvaras užrakinamas spyna. Paprastai toks užraktas būna pagamintas iš tvirto metalo, pavyzdžiui, plieno. Automobilių parkavimo vietos užraktas naudojamas ir privačioms parkavimo vietoms apsaugoti nuo pašalinių automobilių. Tokia apsaugos priemonė ypač naudinga didesniuose miestuose ir jų centruose. Taip pat toks sprendimas naudojamas  biurų, sporto klubų ir kitose vietose, kur yra veikianti automobilių stovėjimo aikštelė. 

Standartinė parkavimo vietos užtvaro spalva – baltos ir raudonos derinys.