Signaliniai kūgiai, dar vadinami nukreipiamieji kūgiai, kelininkų kūgiai, įspėjamieji kūgiai yra trikampio formos, ryškios oranžinės ir baltos spalvos žymekliai, kurie dedami ant kelių, pėsčiųjų takų, kad laikinai nukreiptų transporto priemonių eismą ir atkreiptų vairuotojų bei praeivių dėmesį. 

Kelio kūgiai būna įvairiausių dydžių, todėl tinkami naudoti skirtingose situacijose. Jais galima žymėti kliūties kelyje ar stovėjimo vietas. Dažniausiai naudojami kūgiai su atšvaitais, todėl jie savo paskirtį puikiai atlieka ir tamsiuoju paros metu ar situacijose kai yra prastas matomumas.

Iš ko pagaminti nukreipiamieji kūgiai?

Nukreipiamieji kūgiai yra gaminami iš polivinilchlorido. Ši medžiaga gerai žinoma trumpiniu PVC. Būtent dėl šios medžiagos kūgiai tampa lankstūs ir nesideformuoja, nelūžta net jei bus pervažiuoti ar užkliudyti transporto priemonių.

Eismo kūgiai yra pažymimi šviesą atspindinčiomis juostomis, kurios garantuoja, kad priemonė bus gerai matoma tiek dieną, tiek naktį. Atšvaitai leidžia užtikrinti, kad kūgiai bus gerai matomi iš tolimesnio atstumo, todėl jie užtikrina saugumą kelyje.

Signalinių kūgių dydžių pasirinkimas

Signaliniai kūgiai yra pritaikomi kelių žymėjimui įvairiose situacijose. Todėl jų galima įsigyti skirtingų dydžių ir svorių. Dažniausiai kūgiai būna 30 cm., 50 cm. ir 75 cm. dydžių. Atitinkamai jų svoris svyruoja nuo 0,6 kilogramų iki 3 kilogramų. Daugumos signalinių kūgių viršus būna nupjautas, todėl juos lengva sudėti vienus ant kitų arba uždėti ant įtvirtinimo kuoliuko.

Kur naudojami signaliniai kūgiai?

Nukreipiamieji arba signaliniai kūgiai dažniausiai naudojami norint pažymėti trumpalaikes darbo vietas keliuose. Taip pat tinkami naudoti kai norima pažymėti automobilių statymo vietą ar įspėti eismo dalyvius apie tam tikrus laikinus pokyčius.

Jei kelių priežiūros ar remonto darbai vykdomi naktį žymėjimui naudojami kūgiai su šviesą atspindinčiomis raudonos ir baltos spalvos horizontaliomis juostomis. 30 centimetrų kūgiai naudojami ženklinimui, 50 centimetrų dydžio – visuose keliuose, išskyrus greikelius ir automagistrales, 75 centimetrų – keliuose ir greitkeliuose bei automagistralėse.

Ar ant signalinio kūgio gali būti montuojami signaliniai žibintai?

Vykdant kelių remontą ar kitus darbus eismo nukreipimas vykdomas signalinių kūgių pagalba. Norint labiau atkreipti eismo dalyvių dėmesį ant jų galima montuoti signalinius žibintus. Jie sujungiami teleskopine jungtimi arba grandinėmis iš plastiko.