Visus metus – tiek šaltuoju laikotarpiu, tiek vasarą – keliuose netrūksta priežiūros ir remonto darbų. Jie gali būti skirstomi į nuolatinius ir periodinius. Būtina užtikrinti gatvių barstymą ir sniego valymą žiemos laikotarpiu, vasarą – prižiūrimi želdiniai, taip pat kelių statinių, elementų ir įrenginių kuravimas, bei remontas. 

Kad darbai vyktų sklandžiai būtina pasiruošti svarbiausias kelių priežiūros priemones, kurios padės sklandžiai dirbti, bei apie vykstančius procesus perspėti kitus eismo dalyvius. Dirbant keliuose būtinas saugaus eismo reguliavimas. Tam gali prireikti darbo vietą žyminčių gairių, vairuotojų dėmesį atkreipiančių kūgių, o vandeniu arba smėliu užpildomi specialūs barjerai padeda aptverti laikinai pavojingus kelio ruožus. 

Saugaus eismo priemonės labai svarbu tiek kelyje esantiems darbininkams, tiek eismo dalyvių saugumui užtikrinti. Tai garantuoja tam reikalingose vietose įrengiami greičio mažinimo kalneliai, kurie padeda reguliuoti pravažiuojančių transporto priemonių greitį. Visa tai ir dar daugiau reikalinga kokybiškai kelių priežiūrai.

Kokiems darbams reikalingos kelių priežiūros priemonės?

Atliekant įvairius kelių priežiūros darbus gali prireikti skirtingų priemonių. Pavyzdžiui, automobilių stovėjimo aikštelėms kuruoti būtina turėti specialius kūgius, kurie padės atkreipti vairuotojų dėmesį ir užtikrins, kad transporto priemonės nebūtų statomos būsimų ar esamų darbų vietoje.

Atliekant nuolatinius ar periodinius darbus keliuose reikalingos kompleksiniai priemonių rinkiniai. Darbų vietą žymi ryškios ir tam pritaikytos gairės. Laikinai nesaugias atkarpas puikiai pažymės ir gyventojus bei automobilių vairuotojus įspės barjerai, kurie ne tik patogūs naudoti, nes gali būti pripildomi vandeniu ar smėliu, bet ir itin atsparūs netikėtiems smūgiams.

Kelių ir tiltų atitvarai, kitaip vadinami tvorelėmis, bus naudingiausi kai reikia nuo automobilių srauto atitverti praėjimą pėstiesiems, taip pat bus naudinga atitveriant tiltų kraštus ir taip užtikrinti saugumą. 

Naktį, bei tuomet kai matomumą apsunkina rūkas ar prastos oro sąlygos, pasitarnaus signaliniai žibintai. Tamsiuoju paros metu jie gali būti matomi net iš 800 metrų atstumo. Tad, tiek kelininkams, kurie atlieka darbus, tiek eismo dalyviams bus užtikrinamas saugumas.