Pastolių, skirtų įvairiems statybiniams ir remonto ar apdailos projektams, panaudojimas yra toks pats įprastas kaip bet kuri kita įranga, būdinga šiai sričiai. Ir tai nekelia nuostabos, nes jų konstrukcijos per pastaruosius dešimtmečius ne tik tapo saugesnės, tvirtesnės ir patogesnės įvairių darbų atlikimui, bet ir gerokai universalesnės. Tai leidžia išnaudoti pastolių galimybes net tose situacijose kai sąlygos rodos nėra pačios palankiausios. Balkonai, nišos, arkos, kolonos ir kiti dekoratyviniai elementai pastatų fasade, kartais gali tapti tikru iššūkiu, todėl montuojant pastolius tenka gerokai pasistengti, kad jie leistų darbininkams pasiekti visas svarbiausias zonas ir patogiai bei saugiai dirbti. Dažnai tai tampa įmanoma pasitelkus tokius papildomus elementus kaip pastolių praplatinimai. 

Kam reikalingas pastolių praplatinimas?

Pastolių praplatinimas dažniausiai atrodo kaip konsolė ar atrama, tvirtinama prie sekcijos rėmų ir ant kurių galima uždėti papildomą paklotą. Tokios priemonės yra naudojamos siekiant užtikrinti patogesnį darbą. Praplėtimo pagalba galima ne tik sukurti platesnį praėjimą, bet ir sukurti saugesnę darbo aplinką net ir keliasdešimt metrų virš žemės. Štai kelios įprastos situacijos, kai naudojamas pastolių praplatinimas:

  • Tam, kad įrengti vietą statybinėms ir apdailos medžiagoms bei įrankiams šalia paklotų, kuriais vaikšto darbininkai. Tokiais atvejais praplatinimai neretai įrenginėjami šiek tiek aukščiau nei lygis, kuriame sudėti pagrindiniai paklotai. Taip yra sukuriama savotiška lentyna, kurioje patogu susidėti svarbiausius darbinius reikmenis, kad jie netrukdytų vaikščioti pastoliais.
  • Tam, kad sukurti platesnį praėjimą vietose, kur tai yra būtina dėl išsikišusių fasado detalių, kurios apsunkina judėjimą paklotais, ypač tais atvejais kai naudojami siauresni pastoliai.
  • Praplėtimai gali būti montuojami ir iš vidinės pastolių pusės (tarp pastolio ir pastato), tais atvejais, kai darbai atliekami sienose, esančiose nišose arba arkose, tai sukuriant patogesnę prieigą prie reikiamos vietos.

Pastolių praplatinimo privalumai

Pastolių praplatinimų naudojimas turi ir kitų privalumų, be to, kad gali padėti sukurti patogesnę darbo vietą. Šių elementų kaina yra mažesnė nei įprastų plačių segmentų, tad jei projekte tėra keletas vietų, kur reikia užtikrinti platesnius praėjimus arba patogesnes prieigas prie pastato sienos, tai šis sprendimas gali sumažinti galimas išlaidas.

Nepriklausomai nuo to ar jūsų vystomo projekto miestas yra Vilnius, Kaunas ar Šiauliai, susisiekite su mumis ir mes jums pasiūlysime platų statybinių pastolių ir visų reikalingų patogiam darbui priemonių.