Jokios statybos ar remonto darbai šiais laikais nėra įsivaizduojami be pastolių naudojimo. Šios konstrukcijos ne tik leidžia dirbti įvairiame aukštyje, bet ir tai daryti laikantis saugumo reikalavimų. Iš daugybės egzistuojančių ir naudojamų statybose įrenginių ir pagalbinių priemonių fasadiniai pastoliai yra kone labiausiai paplitę.
Fasadinių pastolių naudojimas ir privalumai
Fasadiniai pastoliai tai universali priemonė įvairiems darbams atlikti bet kuriame aukštyje. Nors pavadinimas ir kildinamas nuo žodžio „fasadas“ – išorinė pastato dalis, tačiau darbai, kuriems naudojami šie fasadiniai pastoliai gali būti gerokai platesni, nei vien šiltinimas ar apdaila.
Tarp pagrindinių tokių konstrukcijų privalumų dažniausiai yra minimi šie:
- Svoris. Fasadiniai pastoliai yra labai lengvi, taip yra dėl jų gamyboje naudojamų vamzdžių, kurių skersmuo dažniausiai siekia 42-48 mm, o sienelių storis 1,5-2 mm. Tokius pastolius galima atsivežti net neturint specialios technikos, pritaikytos sunkiasvoriams kroviniams gabenti. Gamyboje naudojamos medžiagos – plienas arba aliuminis.
- Greitas surinkimas ir išrinkimas. Savo konstrukcijos dėka, fasadiniai pastoliai gan greitai gali būti paruošti darbui, turint tik dviejų žmonių komandą. Šonininės (vertikalios) atramos yra gaminamos rėmų formos, dėl ko šie fasadiniai pastoliai dar būna vadinami rėminiais.
- Kaina. Tai yra sudedamoji, aukščiau išvardintų veiksnių, dalis. Dėl nesudėtingos ir pakankamai nebrangios konstrukcijos, šie fasadiniai pastoliai yra labai paklausūs, ypač tais atvejais, kai norima, jog įranga kainuotų pigiai, bet tai neatsilieptų kokybei.
Montavimas
Kaip jau buvo minėta, fasadiniai pastoliai, jų montavimas ir demontavimas yra ganėtinai paprastas procesas, kurį atlikti gali ir pora darbuotojų. Žinoma, kad darbai vyktų greičiau, galima pasitelkti ir gausesnes pajėgas. Konstrukciją sudaro keli pagrindiniai elementai:
- kojos arba padai, kurie atlieka ir domkrato funkciją, kurių pagalba pastoliai išlyginami ir užfiksuojami tinkamame lygyje.
- Ant kojų statomas rėmas, kurio aukštis yra 2 metrai. Pačiame konstrukcijos viršuje gali būti naudojami trumpesni (1 metro) rėmai, skirti tvirtinti turėklams. Būtent tokie tarpai yra tarp pastolių lygių.
- Tarp dviejų rėmų tvirtinamas paklotas, kuris priklausomai nuo poreikių, gali būti vientisas arba su anga kopėčioms. Taip pat skirtis gali ir medžiagos iš kurių gaminami paklotai. Dažniausiai sutinkami elementai iš perforuoto metalo arba metalinio rėmo ant kurio uždedamas sustiprintos faneros lakštas.
- Konstrukcijos sutvirtinimui ir stabilizavimui naudojami skersiniai ir turėklai.
- Priklausomai nuo fasado, prie kurio tenka atlikti darbus ir montuoti pastolius, jų standartinis 73 cm plotis gali būti praplėstas iki 109 cm.
Fasadiniai pastoliai – sužinokite kaina
Nors minėjome, kad fasadiniai pastoliai yra kiek pigesni už statybinius ar skirtus mūrinimo darbams, tačiau jų galutinė kaina priklauso nuo daugybės veiksnių, kuriuos reikia deramai įsivertinti, prieš apsisprendžiant dėl tinkamiausio varianto. Fasado tipas ir ypatumai, statinio aukštis, numatyta apkrova konstrukcijai, apytikslius darbų atlikimo laikas, medžiagos iš kurių pagaminti pastolių elementai ir netgi laikas, per kurį atliekamas montavimas ir demontavimas – tai tos dedamosios iš kurių susidaro galutinė pastolių kaina ir priimamas sprendimas dėl jų įsigijimo ar nuomos.
Nepriklausomai nuo to, kuriame mieste jums reikalingi fasadiniai pastoliai tiek nuoma, tiek pardavimas, siūlome savo paslaugas klientams visoje šalyje, siekiame suteikti aukščiausio lygio paslaugą už konkurencingą kainą. Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai ir visi kiti miestai bei miesteliai – tai yra mūsų veiklos geografija ir vietos, kur mes esame pasiruošę suteikti savo klientams visą reikiamą informaciją ir patarti klausimais, susijusiais su reikalingų pastolių pasirinkimu bei montavimu.