Surenkant ir ardant klojinius, laikas yra labai svarbus veiksnys, ypač kai yra vykdomos didelės statybos, kuriose nuo kiekvieno darbo atlikimo greičio priklauso viso projekto tolimesnė eiga ir sėkmė. Dėl šios priežasties, yra itin svarbu naudotis įrankiais ir priemonėmis, kurie yra kuo paprastesni ir leidžia atlikti užduotis per kuo trumpesnį laiką, tuo pačiu metu užtikrinant saugumą.

 Klojiniai nėra išimtis ir jų konstrukcijose naudojamiems elementams taip pat yra keliami panašūs reikalavimai. Dėl to, vis dažniau statybose yra naudojami universalūs skydai, kurie gali būti greitai sujungti tarpusavyje, taip formuojant reikiamą struktūrą. Tačiau tam, kad skydai laikytųsi vietoje, visą konstrukciją reikia tinkamai sutvirtinti, tam yra naudojamos įvairios templės ir klojinių sąvaržos.

Kam naudojamos klojinių sąvaržos?

Nors didžioji dauguma klojinių gamyboje naudojamų medžiagų yra pakankamai tvirtos ir gali atlaikyti aukštas apkrovas, tačiau liejant didelio tūrio monolitines konstrukcijas tenka pasirūpinti ir papildomomis priemonėmis, kurios leidžia užtikrinti, jog pilamas į klojinius betonas nedeformuos skydų ir nesugriaus visos surinktos struktūros. 

Sąvaržos naudojamos tam, kad sujungti kartu du skydus, stovinčius vienas prieš kitą. Jų forma, dydis, medžiagiškumas ir panaudojimo būdai gali būti patys įvairiausi, ir priklauso tiek nuo naudojamų statybose klojinių, tiek nuo būsimos betoninės konstrukcijos dydžio ir kitų veiksnių. 

Sąvaržos dažniausiai naudojamos ten, kur liejant betoninį pamatą, nėra poreikio naudotis templėmis, o pati konstrukcija yra formuojama ten, kur nėra galimybės sustiprinti klojinius įprastomis atramomis arba toks sustiprinimas būtų sunkiai įgyvendinamas. Jų pagalba taip pat lengvai galima suveržti klojinių skydus, naudojamus stačiakampių kolonų ar betoninių sijų statybai. Tokiais atvejais, klojinius galima sujungti net ir tais atvejais, jei jie yra surenkami nemažame aukštyje nuo žemės.      

Klojinių sąvaržų privalumai

Kaip jau buvo paminėta klojinių sąvaržos yra nepakeičiamos ten kur įprastos sustiprinimo priemonės yra netinkamos, dėl vietos trūkumo arba atliekamų darbų specifikos. Jie leidžia pagreitinti darbus, nes jų naudojimas leidžia apsieiti be templių ir kitų priemonių, kurių įrengimas užtrunka gerokai ilgiau. Be to, jų kaina, įvertinant daugkartinį panaudojimą ir montavimo paprastumą yra pakankamai gera. 

Mūsų siūlomas klojinių sąvaržas galite pamatyti, apsilankę pas mus adresu: Gamybos g.8, Šiauliai