Dirbant keliuose, nutikus eismo įvykiui reikalingi signaliniai žibintai. Būtent jie skirti ženklinti įvairiausių situacijų sukeltus įvykius bei eismo pasikeitimus, kuriuose reikia atidaus eismo dalyvių dėmesio. Įvairiausi įspėjamieji žibintai naudojami signalizavimui apie ruožus, kuriuose yra pavojų kitiems kelianti kliūtis. Jų pagalba galima laikinai uždaryti kelius ir nustatyti laikinas kelio juostas. Kelio darbų signaliniai žibintai pasižymi tvirtumu ir universalumu – būtent jų šviesa tamsiuoju paros metu matoma net iki 800 metrų atstumu.

LED signalinių žibintų privalumai

LED signaliniai žibintai yra aukštos kokybės, patvarūs ir ilgaamžiai kelio žibintai, kuriuose naudojamos ekonomiškos LED lempos. Bene svarbiausias jų privalumas yra tai, kad jų eksploatacijos laikas yra neribotas. 

Įspėjamasis kelio šviestuvas dažnai turi du veikimo rėžimus – nuolatinės šviesos ir mirksintį. Tokį žibintą patogu naudoti, nes jam nereikia papildomų laidų. Baterijos dažniausiai dedamos į šviestuvo korpusą.

LED lempos pasižymi ne tik ilgalaikiškumu, bet ir atsparumu smūgiams, sutrenkimams. Todėl signaliniai žibintai veiks be trukdžių, nebijos smūgių, sukrėtimų ir nesuduš nukritus.

Signalinių žibintų tvirtinimo variantai

Signaliniai žibintai gali būti naudojami įvairiausiose situacijose. 

Nukreipiančiųjų žibintų sistemos gali būti naudojamos ant nukreipiamųjų gairių. Taip efektyviau atkreipiamas vairuotojų dėmesys, juk žibinto šviesa bus geriau matoma iš toli.

Kelio signaliniai žibintai turi atitikti Lietuvos automobilių direkcijos nustatytas standarto normas. Tuomet juos galima naudoti šviečiantiems kelio ženklams sudaryti, tvirtinti ant apsauginės užtvaros ar net vamzdžio, montuoti ant specialiojo ar nestandartinių gabaritų transporto priemonių. LED žibintai gali būti naudojami ir darbo technikos žymėjimui. Dažniausiai tokiais šviestuvais pažymimi traktoriai, sniego valytuvai ir panašiai.

Signalinių žibintų veikimo rėžimai

Signaliniai žibintai dažniausiai nustatomi reflektorių eismo kryptimi. Pagrindinė spalva kelio žibintams yra geltona, ant transporto priemonių gali būti tvirtinama ir raudonas ar geltonas žibintas. 

Įspėjamieji žibintai gali veikti keliais rėžimais. Nuolatinės šviesos signalas tinka kai reikia įspėti apie vykdomus darbus. Mirksinčios šviesos rėžimas naudojamas norint efektyviai atkreipti vairuotojų ir pėsčiųjų dėmesį. Dauguma žibintų turi dienos šviesos detektorių, kuris padeda šviestuvui veikti ekonomiškai ir prisitaikyti prie esamo paros meto.