Statybinės technologijos vystosi itin greitais tempais ir rinkoje nuolat atsiranda  labiau patobulinti ar nauji įrankiai bei prietaisai, leidžiantys greičiau, patogiau ir saugiau atlikti darbus. Taip pat ir tiems darbams, kuriuos darbininkai atlieka didesniame aukštyje. Ir nors aliuminis bokštelis nėra visiška naujovė statybų rinkoje, tačiau jų konstrukcijų ištobulinimas leidžia pritaikyti šiuos įrenginius patiems įvairiausiems darbams, tiek patalpose, tiek ir lauke.  

Aliuminio bokštelio naudojimas

Aliuminis statybinis bokštelis – tai universalus sprendimas, kuris tinka net ir privatiems naudotojams, laikas nuo laiko atliekantiems darbus prie nuosavo statomo namo, darant remontą kambariuose ar genint medžius bei renkant derlių. 

Profesionalūs statybininkai neabejotinai sugeba daug plačiau išnaudoti visas šio bokštelio naudas. Universali konstrukcija leidžia jį naudoti tiek stacionariai, tiek ir kaip mobilią įrangą, kuri nesunkiai galima perkelti iš vienos vietos į kitą. Tokie mobilūs bokšteliai būna su ratukais, kurie reikalui esant yra fiksuojami, o visas bokštelis papildomai gali būti paremtas specialių skersinių pagalba, taip pavirstant į stacionarų sprendimą. Aliuminis bokštelis nėra vienas gaminys – tai sistema, kurią kiekvienas gali pritaikyti savo poreikiams. Jos bazę sudaro du vertikalūs rėmai su kopėčiomis, tarp kurių yra įrengtas sulankstomas paklotas ir nuleidžiami varteliai, kurie tarnauja ir kaip turėklas bei papildoma atrama. Toks bokštelio pagrindas yra sulankstomas, tad jo nebūtina išmontuoti, norint transportuoti. Ši bazė papildomų priedų pagalba gali transformuotis į tikrą bokštą, kuriame bus saugu atlikinėti darbus virš 6 metrų aukštyje. Žinoma nuo pasirinktų elementų priklauso ir galutinė konstrukcijos kaina.

Aliuminio bokštelio charakteristika

Renkantis aliuminį statybinį bokštelį, pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į pagrindines charakteristikas:

  • matmenys (ilgis x plotis x aukštis) – galime pasiūlyti modelius, kurių ilgis yra nuo 1,8 iki 3 metrų, plotis gali būti 75 arba 135 cm, o aukštis, kaip jau buvo minėta aukščiau gali siekti virš 6 metrų.
  • Atlaikomas svoris – priklauso nuo modelio ir gali siekti net 800 kg, o tai reiškia, kad ant jo drąsiai gali dirbti 2-3 darbininkai ir yra galimybė sudėti reikiamas statybines medžiagas.
  • Saugumo klasė ir atitikimas ES standartus – taip pat svarbūs rodikliai, nurodantys, jog siūlomas sprendimas yra profesionalus ir saugus.