Monolitinių betoninių konstrukcijų panaudojimas šiuolaikinėse statybose yra labai svarbus procesas, kuriam tenka skirti labai daug pastangų ir dėmesio. Joks pastatas negali būti statomas be tinkamai paruoštų pamatų, o tam svarbu ne tik tiksliai apskaičiuoti reikiamos konstrukcijos dydį, bet ir gerai įvertinti naudojamų medžiagų technines savybes, ir žinoma, kokybiškai išpildyti statybinius sumanymus.  Profesionalūs pamatų klojiniai gerokai palengvina šį darbą ir leidžia sukurti net ir didžiausias konstrukcijas per ganėtinai trumpą laiko tarpą. 

Kam reikalingi pamatų klojiniai

Žmonės jau nuo seno žinojo, jog norint, kad pastatas tarnautų ilgiau ir būtų apsaugotas nuo daugybės išorinių veiksnių, reikalingi kokybiški pamatai. Statyboms besivystant, daugelyje vietovių pamatams pradėtas naudoti betonas – mišinys, kuris pasižymi tvirtumu ir ilgu tarnavimo laiku. Tačiau, norint, kad jam būtų suteikta tam tikra forma, reikalingi klojiniai – pagalbinės priemonės, kurių pagalba betonas virsta pamatais, sienomis ir kitomis monolitinėmis struktūromis.

Be to, kad klojinių pagalba iš betono galima sukurti tvarkingas formas, jų naudojimas statybose suteikia ir kitų naudų. Viena svarbesnių – tinkamų betono džiūvimui sąlygų palaikymas. Šiame mišinyje yra nemaža dalis vandens, kuris turi labai svarbų vaidmenį džiūvimo procese. Kokybiški klojiniai padeda sumažinti vandens praradimą, neleidžiant jam įsigerti į gruntą arba ištekėti pro plyšius konstrukcijose. Tokiu būdu, betonas išlaiko savo technines savybes ir sumažėja nepageidaujamų reiškinių, tokių kaip pamatų įtrūkimai atsiradimo rizika.

Pamatų klojinių montavimas

Dažniausiai ruošiant pamatus, yra naudojami specialūs klojiniai, kurių pagrindą sudaro nedidelio ploto (dažnai iki 2 kv. m.) skydai, pritvirtinti prie rėmo. Jie yra tarpusavyje sujungiami specialių spynų pagalba. Vidinė skydo dalis gali būti pagaminta iš laminuotos vandeniui atsparios faneros, metalo lakšto arba kompozito. Kampams suformuoti yra naudojami vidinių ir išorinių kampų skydai. Tvirtumą skydams suteikia standumo briaunos, o visą konstrukcija užtvirtina sąvaržos, atramos ir kiti tvirtinimo elementai. 

IĮ „Arveriva“ savo klientams gali pasiūlyti įvairiausios paskirties profesionalių klojinių. Su turimais  sprendimais ir jų kaina galima susipažinti užsukus pas mus adresu: Gamybos g.8, Šiauliai arba susisiekus su mumis elektroniniu paštu bei telefonu. 

Pamatų klojinių prekyba Šiauliuose bei Šiaurės Lietuvoje

Pamatų klojiniai – tai lengvai surenkami bei išardomi, tvirti pamato klojiniai. Vidinių bei išorinių, besilankstančių kampų, intarpų bei universalių skydų pagalba galima surinkti bet kokios formos ir storio pamato klojinių konstrukciją. IĮ „Arvėriva” siūlomi pamatų klojiniai yra įvairių dydžių, tvirti ir lengvai surenkami, kurie suteikia galimybę lieti reikiamų dydžių pamatus.