Greičio mažinimo kalneliai – tai priemonė, kuri skirta užtikrinti greičio kontrolę. Dažniausiai gatvėse, kiemuose ir panašiai įrengiami šie kalneliai priverčia transporto priemonės vairuotoją pristabdyti prieš šią kliūtį. Todėl yra užtikrinamas greičio mažinimas ir saugumas kitiems eismo dalyviams, pavyzdžiui, pėstiesiems. Visuomenėje greičio mažinimo kalnelis neretai žinomas kaip gulintis policininkas. 

Greičio mažinimo kalnelis gali būti kelių rūšių: siauras arba platus, apvalus, guminis ar kitokios medžiagos. Tai priklauso nuo vietos ir situacijos, kurioje bus naudojama ši greičio mažinimo priemonė.

Iš ko pagaminti greičio mažinimo kalneliai?

Greičio mažinimo kalneliai  gali būti pagaminti iš asfaltbetonio, akmens, surenkamų plastikinių, guminių ir metalinių segmentų. Guminiai greičio matavimo kalneliai dažniausiai yra sumodeliuojami iš juodos ir geltonos spalvos gumos segmentų. Jie saugūs pravažiuojančioms transporto priemonėms, dažnai gulintis policininkas turi įrengtus atšvaitus, kurie leidžia įreginį matyti tiek naktį, tiek esant prastoms oro sąlygoms.

Greičio mažinimo kalnelių techninės specifikacijos

Greičio mažinimo kalnelių įrengimo taisyklės apibrėžia tai, kur ir koks gulintis policininkas gali būti įrengtas.

Greičio mažinimo salelė įrengiama didelio intensyvumo gatvėse. Dažniausiai ten, kur vykdomas viešojo ir krovininio transporto eismas. Salelės yra siauresnės, telpa tarp autobuso ratų ir panašiai, tačiau lengvieji automobiliai prieš saleles turės sumažinti greitį.

Populiariausias yra apvalus greičio mažinimo kalnelis, kuris ir yra vadinamas gulinčiu policininku. Jie gali būti įrengiami gavėse, kuriose leidžiamas mažas greitis. Jei kalnelis yra didesnis nei 50 milimetrų, būtina įrengti įspėjamuosius kelio ženklus.

Siauras greičio mažinimo kalnelis tinkamas įrengti automobilių stovėjimo aikštelėse, sodų bendrijose, įmonių teritorijose ir panašiai. Jie gali būti montuojami varžtais į asfaltą ar trinkeles.

Platūs gulintys policininkai yra efektyvūs didesnio transporto intensyvumo gatvėse ir keliuose. Jų aukštis gali siekti nuo 50 milimetrų iki 900 milimetrų.

Nuo ko priklauso greičio mažinimo kalnelių kaina?

Greičio mažinimo kalneliai būna skirtingo ilgio ir pločio, tad skiriasi ir jų kaina. Dažniausiai gulintis policininkas parduodamas segmentais (vidiniais ir išoriniais), tad jų kaina priklauso ir nuo to, kiek segmentų iš viso reikės.