Nukreipiamoji gairė – tai žymėjimui skirta priemonė. Ja pažymimos eismo juostos ribos ir važiavimo trajektorija. Nukreipiamosios plastikinės gairės statomos kelio darbų vietose taip, kad įstrižos juostos būtų pasvirusios į eismo zoną. 

Nukreipiančiosios gairės atsparios ilgalaikiam atmosferos poveikiui, taip pat jų nepažeidžia kelio druskos, tepalai. Jos gaminamos iš saulės spinduliams atsparaus pūsto polietileno, todėl laikui bėgant nukreipiamosios gairės neblunka, išlaiko ryškią spalvą. Taip pat jos yra saugios ir lengvos, todėl nesukelia problemų jas transportuoti ar sudėti. Plastikinėms nukreipiančiosioms gairėms sumontuoti reikalingi specialūs sunkūs padai, kurie užtikrina stabilumą.

Patogios naudoti yra ir nulenkiamos gairės. Jos gali padėti reguliuoti automobilių patekimą į tam tikras vietas. Nulenkiamos atsitiesiančios gairės guli ant kelio, tačiau pravažiavus transporto priemonei ji atsitiesia. Šios gairės taip pat patogios transportuoti.

Nukreipiamosios gairės montavimas

Nukreipiančiosios gairės turi būti montuojamos ant specialaus pado. Jis padeda užtikrinti stabilumą ir tvirtumą. Nukreipiančiosios gairės su guminiu padu yra patogios naudoti. Guminis padas neslysta ir yra atsparus aplinkos poveikiui. 

Nukreipiančiosios gairės su plastbetonio (plastikiniais) padais taip pat populiarus pasirinkimas. Šiuo atveju gairė montuojama ant specialių plastikinių, dažniausiai 28 – 30 kilogramų svorio padų. Šie padai suteikia nukreipiamosioms gairėms stabilumo, jų nenupučia vėjas.

Esant reikalui kelyje statomos nukreipiančiosios plastikinės gairės su signaliniu žibintu. Tai leidžia eismo dalyviams iš didesnio atstumo matyti artėjančią kliūtį, užtvertą ir nukreiptą kita linkme eismą. Taip pat signaliniai žibintai geriau matomi tamsiuoju paros metu ar esant apsunkintam matomumui.

Kuomet naudojamos dvipusės nukreipiamosios gairės, o kuomet vienpusės?

Nukreipiamosios gairės gali būti kelių rūšių – dvipusės ir vienpusės (jos pagal poreikį skirstomos į kairines ir dešinines). Skirtingais atvejais naudojamos vis kitos gairės. Bendra taisyklė statant gaires yra ta, kad įstrižosios juostos turi būti pasvirusios į eismo zoną.

Dvipusės nukreipiamosios gairės naudojamos tuomet, kai važiuojamoji dalis naudojama ir priešpriešiniam eismui, o jis neatskirtas ženklinimu ar konstrukciniais nukreipiamaisiais elementais. Vienpusės nukreipiamosios gairės naudojamos visais kitais atvejais. Jų įstrižosios juostos nukreipiamos į dešinę arba kairę puses ir pritaikomos reguliuojant eismą.