Šiuolaikinėse statybose betonas yra nepakeičiama medžiaga, be kurios neįmanoma įsivaizduoti praktiškai jokio pastato. Pirmiausia, tai jis yra naudojamas pamatų, ant kurių vyksta tolimesnės statybos, betonavimui, o taip pat ir kitiems elementams: sienoms, pertvaroms, kolonoms, laiptams ir t.t. Tačiau savo pirminėje būklėje ši medžiaga yra ganėtinai skysta ir norint jai suteikti tam tikrą formą, reikalingi klojiniai. Jie yra naudojami statyboje ganėtinai seniai, vieni ankstesnių pavyzdžių yra rasti Senovės Romos laikų pastatuose. Ką vertėtų žinoti prieš renkantis klojinius?

Profesionalių klojinių pranašumai 

Privačiuose statybose vis dar naudojamos paprastesnės ir pigesnės medžiagos, ir paprastesni sprendimai, tokie kaip klojiniai iš osb plokštės arba faneros, lentų ir medžio tašų, sudėlioti viduje tranšėjų, paruoštų pamato užpylimui. Tai dažniausia būna vieną kartą panaudojamos medžiagos. Profesionalioje statyboje jas pakeičia daugkartiniai arba  inventoriniai, surenkami klojiniai. Tokie sprendimai tai visa sistema, kurią sudaro daugybė elementų, turinčių savo paskirtį, ir leidžiančia pritaikyti ją įvairiose situacijose. Pagrindiniai tokių sistemų elementai yra specialūs skydai arba rėmai su tvirtinimo angomis, klojinių sąvaržos, apsauginiai vamzdžiai, tvirtinimo elementai, atramos ir t.t.

Profesionalūs klojiniai pasižymi šiais pranašumais:

 • Tvirtumas ir patikimumas. Savadarbiai, lengvi klojiniai iš medžio ir faneros neretai lūžta arba praleidžia betoną. Metaliniai, plieniniai ir aliuminiai elementai užtikrina gerokai tvirtesnės konstrukcijos pastatymą.
 • Aukštas tikslumas. Tinkamai ir patikimai sujungti elementai, leidžia pasiekti aukštą tikslumą. Tai yra itin svarbu kai betonuoti tenka nestandartines formas, pavyzdžiui monolitiniam žiedui sukurti.
 • Atsparumas drėgmei. Laminuoti arba metaliniai skydai sulaiko betono sudėtyje esantį vandenį ir neleidžia jam prasiskverbti pro plyšius ir įsigerti į gruntą. Tokiu būdu yra užtikrinamas pilnavertis betono kietėjimo procesas. 
 • Greitas surinkimas. Rėminiai klojiniai, patogiai ir greitai sujungiamų elementų pagalbą gali būti ganėtinai greitai surinkti net ir į pakankamai didelę konstrukciją.
 • Kaina. Nors savadarbes konstrukcijas neretai galima surinkti iš ganėtinai nebrangių medžiagų, tačiau įvertinus tai, jog profesionalius sprendimus galima panaudoti daugybę kartų, jų kaina nebeatrodo tokia aukšta.  

Tipai ir naudojimas

Nežiūrint į savo universalumą, klojiniai yra skirstomi į kelis tipus, pagal tai kokių konstrukcijų betonavimui yra skirti. Tarp dažniausiai naudojamų yra šie:

 • Pamatų klojiniai – tai ko gero plačiausia ir dažniausiai naudojama kategorija, kurioje sutinkami tiek sprendimai didelio masto statyboms, tiek ir ganėtinai nediliems privatiems objektams. 
 • Pirmuoju atveju, naudojamos stambesnės konstrukcijos, tinkančios dideliam betono kiekiui sulaikyti ir suformuoti patikimą pamatą daugiaaukščiui pastatui.  Pagrindinis dėmesys čia yra skiriamas tai pavadinamam rostverkui – monolitiniam rėmui ant kurio vėliau statomos nešančios pastato sienos. 
 • Privačiame sektoriuje dažnai naudojami taip vadinami liktiniai klojiniai pamatams – elementai pagaminti iš putplasčio, į kuriuos yra užpilamas betonas ir kurie lieka žemėje po jo išdžiūvimo. Tokiu būdu yra sukuriama papildoma apsauga ir apšildymas pastato pamatams. 
 • Šiais laikais neretai naudojami ir klojiniai tvoros pamatams. Skirtingai nei įprastų pamatų konstrukcijos, klojiniai tvorai yra pritaikyti mažesnio gylio tranšėjoms nes labai retai privalo atlaikyti dideles apkrovas.   
 • Perdangos klojiniai – skirti ruošti perdangoms tarp aukštų. Jas sudaro mediniai tašai arba dvitejinės sijos, kurias iš apačios palaiko teleskopinė atrama, kurių gamybai dažniausia naudojamas apvalus vamzdis. Iš viršaus jie yra uždengiami klojinių skydais. Reguliuojant atramų aukštį, galima sukurti pakankamai lygią plokštumą.
 • Laiptų klojiniai – kaip aišku iš pavadinimo konstrukcijos skirtos laiptų gamybai iš betono. Jų pagalba yra sukuriamos monolitinės struktūros, pasižyminčios ilgaamžiškumu, tvirtumu ir aukštomis eksploatacinėmis savybėmis. 

IĮ „Arveriva“, įsikūrusi Šiauliuose, siūlo savo klientams platų įrankių ir sprendimų statyboms asortimentą,  kuriame ir įvairiausių klojinių pardavimas bei nuoma.          

Klojinių prekyba Šiauliuose bei Šiaurės Lietuvoje

IĮ „Arvėriva“ teikiamos paslaugos:

 • Klojinių pardavimas.
 • Klojinių nuoma.
 • Klojinių sąvaržos. Prekyba, nuoma.
 • Klojiniai laiptams. Prekyba, nuoma.
 • Perdengimo klojiniai. Prekyba, nuoma.
 • Cokolio klojinio konsolė su apsaugine tvorele. Prekyba, nuoma.

Tradiciniai klojiniai naudojami įrengiant monolitines perdangas, plokštiems ir nedidelio šlaito stogams, laiptams. Kuo jie naudingi?

Klojiniai labai lengvi; paprastai ir lengvai montuojami; ženkliai sumažina betono, armatūros sąnaudas statybose, nereikalingas kranas, lengvai transportuojami, nepakeičiamas produktas rekonstruojant pastatus.

Sąvaržos. Aukštis iki 1,10 m x plotis iki 1,05 m

Sąvaržos. Aukštis iki 1,10 m x plotis iki 1,05 m

Klojiniai laiptams. Aukštis iki 180 mm, plotis nuo 910 iki 1450 mm

Perdengimo klojiniai. Atramos 1,78 x 3,00 m ir 2,03 x 3,50 m

Cokolio klojinio konsolė su apsaugine tvorele. Ilgis nuo 3 – 60 cm