Nors monolitinė pastato perdanga atrodo kaip ganėtinai sudėtinga konstrukcija, tačiau jos paruošimui naudojami klojiniai yra pakankamai paprastas ir nesunkiai įgyvendinamas sprendimas. Tai yra dėl to, kad skirtingai nei liejant pamatus ar sienas iš betono, kur pastarojo formos sukūrimui reikia rūpintis skydais iš dviejų ar net trijų pusių, tai perdangų gamybai pakanka sudėti tinkamą konstrukciją tik iš apačios. Tam galima naudoti įvairiausius sprendimus, tačiau norint darbus atlikti greičiau ir išvengti galimų netikslumų, tai profesionalūs perdangos klojiniai ir jų sistemos yra tinkamiausias pasirinkimas. 

Kam naudojami perdangos klojiniai?

Nors ir vadinami perdangos klojiniais, tačiau šios konstrukcijos yra naudojamos gerokai plačiau ir jų pritaikyti galima netgi tiltams ar tuneliams statyti. Skirtumas tik tas, kad šiuose objektuose dažniausiai klojinių pagalba yra liejami pagrindai keliams tiesti arba lubos, apsaugančios tuneliais važiuojančias transporto priemones ir jų keleivius nuo uolienų. Visais kitais atvejais, kai yra statomi ne mažaaukščiai pastatai ir juose yra numatytos betoninės perdangos, klojinių panaudojimas taip pat yra praktiškai neišvengiamas.   

Perdangos klojinių sudedamosios dalys

Kaip jau minėta, pati perdangos klojinių konstrukcija nėra sudėtinga – jos tikslas yra sukurti lygią plokštumą tarp pastato sienų, ant kurios būtų pilamas betonas taip sukuriant perdangą, atskiriančią vieną aukštą nuo kito. Tam, kad tai įgyvendinti yra reikalingi šie pagrindiniai elementai:

  • Atramos. Tai dažniausiai teleskopinė konstrukciją turintys vamzdžiai, kurie gan dažnai privačiuose statybose yra pakeičiami storesniais mediniais tašais. Didesnio masto statybose būna naudojamos ir tūrinės atramos, kurių pagalba galima paprasčiau paruošti klojinius dideliam plotui, pavyzdžiui statant tiltus.
  • Išilginės sijos. Jos yra tvirtinamos prie atramų ir yra skirtos betono svorio paskirstymui atramoms. Nors ir čia yra galimybė naudotis pigesniais mediniais variantais, tačiau vis dažniau yra pasitelkiamos metalinės dvitejinės sijos, pasižyminčios didesniu tikslumu ir ilgaamžiškumu.
  • Skersinės sijos. Skersai, ant išilginių sijų viršaus dedamos sijos (gali būti visiškai tokios pačios kaip paminėtos aukščiau), kurių tikslas – tolygiai paskirstyti betono svorį ir jo dalį perduoti skersinėms sijoms.
  • Ir paskutinis elementas – skydai, skirti išlaikyti betoną reikiamoje plokštumoje, numatytame aukštyje. Dažniausiai tam yra naudojama atspari drėgmei fanera, tačiau iš esmės gali tikti bet kokia lygi plokščia medžiaga.

Klientus, kuriuos domina perdangos klojiniai bei jų kaina, kviečiame susisiekti su mūsų specialistais telefonu, elektroniniu paštu, arba atvykti į mūsų būstinę adresu: Gamybos g.8, Šiauliai.      

Perdengos klojinių prekyba Šiauliuose bei Šiaurės Lietuvoje

Perdengimo (perdangos) klojiniai – tai lengvai surenkami bei išardomi, tvirti perdangos klojiniai. IĮ „Arvėriva” siūlomi perdangos klojiniai yra įvairių dydžių, tvirti ir lengvai surenkami.