Mūro pastoliai – tai pagalbinės konstrukcijos, skirtos sienų mūrijimo darbų atlikimui. Tokia statybinė įranga skiriasi nuo įprastų pastolių, naudojamų apdailoje tuo, kad privalo atlaikyti gerokai didesnes apkrovas. Konstrukcija turi būti pritaikyta atlaikyti ne vien darbuotojų svorį, bet ir medžiagas iš kurių statomas mūras (plytos, blokai, akmenys ir skiedinys), o taip pat statybinius įrankius. Atraminiai mūro pastoliai dažniausiai atlaiko bent 250 kg/m2 apkrovą, o jų konstrukcija yra sustiprinta elementais, užtikrinančiais jos tvirtumą ir apsaugančiais nuo griuvimo.

Mūro pastolių panaudojimas

Priklausomai nuo atliekamų darbų sudėtingumo, be paplitusių rėminių ir modulinių statybinių pastolių, tinkamų atlikti įvairiausiems darbams, mūrijime dažnai naudojami ir specializuota įranga. Jos pagrindinė paskirtis – palengvinti darbuotojams medžiagų pateikimą kuo arčiau statomo objekto, taip sumažinant trikdžius ir laiko praradimus, susijusius su skiedinio ar plytų pristatymu mūrininkams. Neaukštų namų ir daugiaaukščių pastatų statybos vyksta aukštas po aukšto, tad čia dažnai būna naudojami specialūs prietaisai, montuojami iš vidaus. Tai yra taip vadinami statybiniai „ožiukai“ – stelažai arba atramos ant kurių galima sukrauti ganėtinai didelius statybinių medžiagų kiekius ir taip paruošti vietą gan ilgam, ir  nepertraukiamam sienų mūrijimui. Ankstesniais laikais tokios atramos buvo gaminamos iš statybvietėse randamų medžiagų likučių, tačiau šiuolaikiniai „ožiukai“ – tai standartizuoti, pritaikyti transportavimui ir reguliuojamo aukščio konstrukcijos, gerokai palengvinančios kasdienius darbus statybvietėse. 

Kaip išsirinkti mūrinį pastolį?

Neretai mūrijimui skirtus pastolius keičia šiuolaikiškesni sprendimai – elektriniai keltuvai-platformos. Jų neabejotinas pranašumas yra tas, jog norint pakelti arba sumažinti darbinį aukšti, nereikia sunaudoti visas ant platformos sukrautas medžiagas. Galingas elektrinis variklis gali lengvai prisitaikyti prie darbuotojo poreikių, pastarajam net nenulipant ir nenukeliant plytų ir kitų medžiagų. Žinoma tokios įrangos kaina yra kiek aukštesnė, tačiau įvertinus sutaupomą laiką ir neabejotiną patogumą naudojant, tai gali būti tikrai vertas dėmesio sprendimas bet kuriose statybose.

Įvairaus mąsto statybiniams projektams, kuriuose atliekami mūrijimo darbai, bet kuriame Lietuvos mieste ar tai būtų Šiauliai, Vilnius, Kaunas, Klaipėda ar bet kuris kitas miestas ar miestelis, mūsų įmonė gali pasiūlyti tinkamiausius sprendimus, padėsiančius greičiau ir lengviau susitvarkyti su suplanuotais darbais. 

Aliuminiai stelažai („ožiukai“). Prekyba.

„Ožiukas” (stelažas) mūro darbams
Aukštis: 1m. – 1,95m. Plotis: 1,20 m. Apkrova: 1,6 t.

MŪRO PASTOLIAI. PREKYBA.

Elektriniai keltuvai (stelažai, platformos). Prekyba.

IĮ Arvėriva prekiauja, nuomoja ir prekiauja įvairaus dydžio ir aukščio elektriniais keltuvais (stelažais, platformomis), kurie lengvai surenkami, skirti tiek profesionaliems statybininkams, tiek buitiniam naudojimui.