Visa pastolių konstrukcija yra ganėtinai tvirta ir saugi, net tais atvejais kai ji yra pakelta į kelių dešimčių metrų aukštį.  Pasiekiamas reikiamas aukštis tuomet, kai kiekviena sekcija yra statoma viena virš kitos, o jungtys, skersiniai bei paklotai padeda suteikti visai platformai ir konstrukcijai daugiau stabilumo, kas užtikrina ir didesnį saugumą. Be pastolių elementų, kurie padeda užtikrinti saugumą tvirtumą ir yra ir įvairios sijos, kurias tenka naudoti tam, kad dar labiau pagerinti konstrukcijos technines savybes arba tada, kai standartinių sprendimų nepakanka. Atskirą vietą tarp tokių elementų užima grotinės sijos, kurių panaudojimas tam tikrais atvejais yra tiesiog būtinas.

Kam naudojamos grotinės sijos?

Įprastose pastolių konstrukcijose, paklotai saugiai guldomi ant horizontalių skersinių, kurie sujungia vertikalias atramas. Tam, kad jais būtų saugu vaikščioti, segmentų ilgis yra ribojamas ir dažniausiai neviršija 3 metrų. Tačiau ką daryti, kai pastato fasade yra numatyta arka, pro kurią pravažiuoja automobiliai ir kurios „uždarymas“ pastoliais nėra galimas? Tokiais atvejais, pastoliai turėtų būti statomi taip, kad netrukdytų eismui. Tai reiškia, kad teks kurti segmentą, kuris nebus atremtas į žemę, o bus savotiškai „pakibęs ore“. 

Grotinės sijos tampa nepakeičiamos būtent tokiose ir panašiose situacijose. Jos atrodo kaip du skersiniai, kurie tarpusavyje yra sujungti keliomis privirtintais vamzdžiais ir kažkiek primena grotas arba kopėčias. Tokia sijų konstrukcija suteikia joms papildomo tvirtumo ir padeda atlaikyti geroka didesnes apkrovas nei įprastų skersinių, ant kurių dedami paklotai. 

Grotinių sijų kaina

Grotinės sijos gali būti gerokai ilgesnės nei 3 metrų ilgio, taip leidžiant sukurti tiltą, tarp dviejų segmentų, kurie remiasi į žemę. Įprastų skersinių naudojimas tokiose situacijose keltų per daug rizikos tiek darbininkams, tiek ir bet kam, kad rastųsi po jomis. Aišku tokio sprendimo kaina yra didesnė, nei įprastų skersinių, o kai kuriose situacijose, jis yra praktiškai nepakeičiamas. Tiksli kaina priklauso pirmiausiai nuo sijos ilgio.  

Kviečiame užsukti pas mus adresu Gamybos g. 8, Šiauliai ir sužinoti daugiau apie įvairius sprendimus pastoliams ir jų pritaikymą jūsų projektams.