Tinkamai suprojektuotos ir įrengtos apsauginės tvorelės neleidžia žmonėms patekti į potencialiai pavojingas zonas, pavyzdžiui, duobes. Duobių apsauginė tvorelė dažnai naudojama remontuojamuose keliuose, kasant šulinius, atsiradus smekduobėms laukuose. Užsienio šalyse tokio tipo tvorelės naudojamos net ir baseinams užtverti ir apsaugoti vaikus. Šių tvorų įrengimas apsaugos žmones nuo pavojų, o savininką – nuo galimų bylinėjimosi atvejų. Kaip tvoros apsaugo? Jos apsaugo žmones, suteikdamos jiems užtvarą, užtikrinantį jų saugumą. Kartu tai tarsi įspėjamasis ženklas, kuris iš toli signalizuoja apie pavojingą zoną.  

Duobių apsauginės tvorelės specifikacijos

Yra trys pagrindiniai apsauginių užtvarų tipai (tačiau tarp šių tipų yra skirtingų sistemų, kurios turi savo specifines veikimo charakteristikas).

Duobių apsaginės tvorelės su tinklu susideda iš apsauginių tinklelių ir statramsčių. Kaip jau minėta, tokios apsauginės tvorelės naudojamos ribinės būklės statybai, pvz., griovyje, duobėje, griovelio krašte. Be to, bendrosiose teritorijose dažnai atliekami žemės darbai, pavyzdžiui, duobių ir tranšėjų kasimas. Išties tokios tvorelės panaudojimo paskirtis gali būti labai plati. Jos tinka apsaugai fermų, geležinkelių, greitkelių ir tiltų pusėse; prieplaukų, uostų ir oro uostų saugumui sustiprinti; parkų, gyvenamųjų vietovių, ežerų, vejų, zoologijos sodų apsaugai. Atliekant tvarkybos darbus viešoje erdvėje būtina įrengti tvirtus ir įmanomus saugos įrenginius, o skirtingose ​​šalutinėse darbo vietose – skirtingų specifikacijų apsaugos įrenginius.

Duobių apsauginė tvorelė skirstoma į dvi specifikacijas: tinklelio tipą ir turėklų tipą:

  1. Tinklo tipo apsauginės tvorelės tinklas paprastai turi 3 mm tinklelio skersmenį, 50 mm * 50 mm tinklelio ilgį, 20 mm * 30 mm rėmą, 50 mm * 50 mm stulpelį, žemiau 200 mm pločio pertvarą ir varžtus tarp rėmo tinklelio.
  2. Turėklų tipo apsauginis turėklas pagamintas iš kvadratinio plieno, kurio rėmas yra 20 mm * 30 mm, vidinis vertikalus vamzdis yra iš 20 mm * 20 mm kvadratinio plieno. Tvoros apsauginis turėklas išsiskiria atsparumu korozijai,  senėjimui ir netgi estetiškai atrodo. Patogu, kad tvorelę lengva sumontuoti bet kurioje vietoje. Be to, tokių tvorelių kainos nėra itin aukštos.