Renkantis betoninį ženklų laikiklį labai svarbu atkreipti dėmesį į dydį, formą ir sudėtį – šios detalės gali lemti jo tarnavimo laiką ir patvarumą. Žinoma, tikriausiai sutiks daugelis, kas betoninis ženklų laikiklis turi ypač daug privalumų ir tarnauja ilgiau nei kitos medžiagos, pavyzdžiui, plastikas.

Betoninio ženklo laikiklio paskirtis

Betoniniai ženklo laikikliai skirti įtvirtinti įvairių sričių ženklus – tai gali būti kelio ženklai, informaciniai ženklai šalia komercinių objektų, regioninių parkų, poilsio vietų, pažintinių takų ir t.t.

Betonas gali tarnauti daugelį metų ir jį natūraliai lengva prižiūrėti, nes jis yra stabilus didžiąją dalį savo eksploatavimo laiko. Betonui nereikia specialios priežiūros, tad tikrai galėsite negalvoti apie rūdis ar įbrėžimus. Paprastai kokybiški betono pagrindai turi apsauginį priedą, kuris apsaugo pagrindo apdailą nuo agresyvaus druskos poveikio, naudojamo tirpdyti sniegą ir ledą automobilių stovėjimo aikštelėse.

Betono sudėtis yra ekologiška, nes jis pagamintas iš natūralių medžiagų, įskaitant smėlį ir akmenis. Šie komponentai taip pat leidžia lengvai perdirbti ir pakartotinai naudoti betoną. Kadangi betonas yra ilgaamžė medžiaga, tai kartu ir ekonomiškas sprendimas. Betoninius pagrindus taip pat lengva montuoti ir jie yra estetiškai patrauklūs, nes tinka įvairiose aplinkose.

Naudojamas betono montavimo įtaisas užtikrina, kad ženklų laikiklis stovėtų tvirtai ir stabiliai. Kadangi betoninis laikiklis sveria itin daug, transportavimas tampa kiek sudėtingesnis – prireiks daugiau pagalbos ir specialios transporto priemonės.

Kuomet rekomenduojama naudoti būtent betoninį ženklų laikiklį?

Visų pirma, betoniniai ženklų laikiklių pagrindai yra saugi alternatyva, kalbant apie kitas medžiagas. Vienas svarbiausių privalumų – betonas yra nedegi medžiaga, todėl gaisro ar nelaimingo atsitikimo atveju liepsna nepažeis laikiklio. Be to, betonas gali atlaikyti įvairias oro sąlygas ir yra labai atsparus smūgiams.

Betonas yra atsparus vandeniui ir drėgmei,  todėl jo negali pažeisti vanduo ar potvyniai. Net ir vėjuotomis sąlygomis betono stiprumas leidžia tvirtai laikytis ženklui. Betoninis ženklo laikiklis dažnai pasirenkamas dėl saugumo – labai maža rizika, kad jis nukris ir sužeis šalia buvusius asmenis, gyvūnus. Betoninius ženklų stulpų pagrindus taip pat labai sunku pavogti dėl didelio jų svorio.