Perkant kaminą, reikia pasidomėti, ar gaminys sertifikuotas ir rinktis tokį produktą, kuris turi CE ženklą.

Ant dūmtraukių ir jo dalių turi būti nurodyta:

  • Standartai;
  • Temperatūros klasė;
  • Slėgio klasė;
  • Atsparumas kondensatui;
  • Atsparumas korozijai;
  • Dūmtraukio medžiaga;
  • Sienelės storis;
  • Atsparumas suodžių gaisrui;
  • Leistini minimalūs atstumai iki degių medžiagų.

Ant nerūdijančio plieno įdėklų ir dūmtraukių turi būti patvirtintas informacinis lipdukas, kuriame nurodoma metalo sudėtis ir eksploatavimo sąlygos.

Labai svarbu pasirinkti patikimus kamino montuotojus. Tie, kas siūlo pigesnį kaminą, po atsiskaitymo dažniausiai dingsta ir vengia bet kokios atsakomybės, taip pat nesuteikia ir jokių garantijų.

Prieš mūrijant kaminą, reikia pasidomėti jo įrengimu. Tikrai ne kiekvienas sugeba ir moka tinkamai tai daryti. Turi būti specialistai, kurie gali suteikti garantiją ir išlaiko saugos reikalavimus perdengimuose.

Kaminuose gali atsirasti prasta trauka. Priežasčių prastai traukai susidaryti yra nemažai. Pirmiausia reiktų patikrinti ar neuždarytos dūmų sklendės, ar neužsikimšęs kaminas. Tai patikrinti galima per pravalos dureles įkišus veidrodėlį. Pro veidrodėlį turi matytis dangus. Prasta trauka gali būti ir dėl meteorologinių sąlygų (žemas atmosferos slėgis, drėgnas oras). Taip pat jeigu kaminai yra be nerūdijančio plieno įdėklo, tai jie sudrėksta ir kol neišdžiūna, tol trauka būna prasta.  Blogą trauką lemia ir pastato geografinė padėtis. Jei namas stovi šalia miško ar kitų aukštų pastatų, dauboje, tai jo trauka suprastėja. Žinoma, kaminas turi būti sandarus, jo aukštis turi atitikti šildymo prietaiso techninius reikalavimus, skersmuo turi būti ne mažesnis už šildymo prietaiso atvamzdžio skersmenį, kaminas turi būti išvalytas nuo suodžių.

Jeigu tenka susidurti su prastos traukos problema, tai norint ją išspręsti reikia paaukštinti kaminą, įstatyti įdėklą, užtikrinti pakankamą šviežio oro padavimą į katilinę ar patapą, kur yra dūmtraukis, virš kamino sumontuoti „T“ arba „H“ tipo stogelius.

Kaminas reikalauja nuolatinės priežiūros ir valymo, todėl juo reikia rūpintis. Jeigu nevalysite dūmtraukio, tai jis bus pavojingas statinio eksploatacijai ir gali tapti gaisro židiniu. Kaminus dera valyti bent 2 kartus per metus – prieš ir po šildymo sezono. Taip pat gali būti, kad kaminą valyti reikės ir dažniau, jei ant jo sienelių susikaupia daugiau kaip 2 mm sluoksnis suodžių. Suodžiai kaupiasi dėl prasto kuro ir neteisingo degimo proceso. Kaminams valyti nebūtinai reikia kviesti specialistus. Galima ir patiems išsivalyti kaminą, tačiau reikia pasirinkti tinkamus valymo šepečius. Kaminai su nerūdijančio plieno įdėklais gali būti valomi tik su plastikiniais arba nerūdijančio plieno šepečiais.

© 2020 IĮ "Arvėriva" | Privatumo politika
  
Sprendimas: FCR Media Lietuva