Sveiko darbuotojo paslaptis – saugi darbo vieta Kiekvienam žmogui yra svarbu, kad jis darbo vietoje jaustųsi  patogiai ir saugiai. Tačiau dirbant statybos aikštelėse labai sunku, kad darbo vieta būtų patogi, saugi bei veikiama palankaus oro. Darbuotojai statybvietėse susiduria su didele rizika, nes darbo sąlygos nuolatos keičiasi, naudojamos įvairios statybinės mašinos ir įrenginiai, taip pat kartu dirbantys kolegos nėra vienodo profesinio pasiruošimo darbuotojai.  Taigi, dėl šių priežasčių tiek darbdaviai, tiek patys darbuotojai turi rūpintis saugia ir sveika darbo aplinka. Darbdavių užduotis – suteikti būtinas darbų organizavimo priemones dėl pavojų statybvietėse pašalinimo dar nepradėjus dirbti, o darbuotojų pareiga – darbus atlikti pagal numatytą technologiją, instrukcijas bei teisingai naudojant apsaugines priemones ir darbo įrenginius.

Kiekvieną kartą prieš pradedant dirbti ten, kur yra du ir daugiau žmonių, kiekvienas darbuotojas tampa atsakingu ne tik už save, bet ir už kitą asmenį. Darbdaviai turi užtikrinti darbuotojų saugą ir sveikatą bei pasirūpinti, kad būtų įrengti ir tinkamai prižiūrimi bendro naudojimo įrenginiai ir priemonės.

Egzistuoja bendrosios nuostatos, kurios turi būti įgyvendinamos, kad būtų galima dirbti. Pirmiausia, tai visos konstrukcijos, įrenginiai, esantys statybvietėse, atsižvelgiant į naudojimosi sąlygas, turi būti tinkamai suprojektuoti ir saugiai įrengti.

Dirbant aukštyje nėra taip lengva padaryti, kad būtų užtikrinti saugos ir sveikatos reikalavimai. Tačiau norint, kad būtų kuo saugiau, reikia naudoti tinkamas pagalbines technines priemones. Pirmiausia, saugumo užtikrinimą reikia pradėti nuo tinkamai pastatyto ir įrengto techninio įrenginio, nes tuomet darbo metu bus  mažesnis pavojus ir labiau apsaugotas darbuotojas.

Taip pat, kai yra pavojus nukristi dirbant ant darbo pakloto, pastolių ar platformų, tai visur turi būti įrengti aptvarai arba kitos medinis bokstelis - Kopijasaugios priemonės. Aišku aptvarai kartais gali trukdyti darbų atlikimui, todėl tokiu atveju reikia imtis kitų tinkamų saugos priemonių. Pastoliai taip pat yra viena iš saugos priemonių nuo darbuotojų kritimo, todėl pastolius įrengti reikia labai atsargiai, nes jie sumažina pavojų, nuo kurio norima apsisaugoti.

arveriva-aliuminis-mobilus-bokstelisTaip pat dirbant statybose dažnai naudojami aliuminio bokšteliai, kurie skirti vidaus ir išorės darbams atlikti aukštyje, todėl jie turi būti patikimi, lengvi ir nesunkiai perkeliami. Dar galima pamatyti senus, medinius, nepatvarius bokštelius, kurie vis dar naudojami, bet yra nesaugūs.

Taigi, statybų aikštelėse dirbantys žmonės stipriai rizikuoja savo sauga ir sveikata, todėl norint, kad darbuotojai būtų saugūs ir sveiki, prieš pradedant darbus, reikia paruošti planą, kuriama bus pateikta instrukcija, kaip įrengti ir naudoti atitinkamus įrenginius ir saugos priemones.

Write a comment:

© 2020 IĮ "Arvėriva" | Privatumo politika
  
Sprendimas: FCR Media Lietuva