Artūras Toleikis, IĮ „Arvėriva“ savininkas, uždarbiaudamas Vokietijos statybose, nusižiūrėjo verslo idėją, kurią sėkmingai įgyvendino Lietuvoje, Šiauliuose – pastolių nuoma, pastolių prekyba, klojinių nuoma, klojinių prekyba.

„Arvėriva“, veiklą pradėjusi 1998 m., dabar turi apie 6.000 m2 pastolių ir, anot p. Toleikio, yra didžiausia pastolių nuomos įmonė Šiaurės Lietuvoje.
„Tokios specializacijos įmonės Šiauliuose daugiau nėra, dauguma įmonių nuomoja statybinius mechanizmus. Mūsų pastoliai naudojami ir Panevėžyje, Vilniuje, Telšiuose, Plungėje, Akmenėje ir kituose regionuose. Pasak IĮ „Arvėriva“ savininko, „pagal turimą pastolių kiekį galime konkuruoti su stambiomis bendrovėmis, nes smulki įmonė, skirtingai nei stambi bendrovė, gali lanksčiau dirbti su klientais, sėkmingai vykdyti ne tik didelius projektus, bet ir uždirbti iš smulkių užsakymų“.
„Neskirstome klientų į didelius ir mažus. Reikia taip suplanuoti darbą, kad klientui neigiamai neatsakytum, jei jis nori tūkstančio ar vos keliasdešimt kvadratinių metrų pastolių. Išnuomojame nors ir vieną rėmą – vis tiek tai neša pelną“, – sako Artūras Toleikis.
Pagrindiniai „Arvėrivos“ klientai – statybų bendrovės.
„Šiauliuose iki šiol klojinių nuomos paslaugos niekas neteikė, statybininkai klojinius veždavosi iš Vilniaus. Statybų daugėja, manome, jog paslauga turės paklausą“, – tvirtina p. Toleikis.
Laiku pasiūliusi paslaugas sparčiai augančiai statybų rinkai, „Arvėriva“ ir pati kyla lyg ant mielių – per 3 m. jos apyvarta padidėjo apie 3,5 karto. „Arvėrivoje“ dirba 2 žmonės – savininkas ir vadybininkas-sandėlininkas.
Pasak p. Toleikio, buhalterio įdarbinti neapsimoka, todėl samdoma buhalterinių paslaugų įmonė ir marketingo paslaugas teikiantys marketingo specialistai..

Parsivežė idėją
Pastolių nuomos verslo idėją p. Toleikis nusižiūrėjo Vokietijoje, kur maždaug prieš dešimtmetį dirbo statybose.
„Vokietijoje dirbau 7 m., pamačiau kitą statybų darbo kultūrą, susidūriau su patogiais, lengvai montuojamais pastoliais – nepalyginti su rusiškais, kurių montavimas – kiekvienąkart tarsi iššūkis. Nusprendžiau pradėti savo verslą, ketinau nusipirkti apie 200 m2 pastolių, kad užtektų vienam individualiam namui, tačiau vokiečiai pateikė labai gerą pasiūlymą pirkti 1.000 m2. Susigundžiau. Teko ieškoti paskolos, kurią pavyko gauti labai sunkiai, nes bankai į naują įmonę žiūrėjo kreivai“, – verslo pradžią prisimena šiaulietis.
Pirmieji pastoliai įmonei atsipirko per metus, todėl nuspręsta plėsti veiklą.
„Pastoliai gana brangūs, juos reikia prižiūrėti, atnaujinti. Kam statybų bendrovei į pastolius investuoti, jei jie nebus visąlaik naudojami? Statybininkams apsimoka turėti tik nedidelę jų dalį, galbūt objektuose, kur ilgai dirbama“, – mano įmonės vadovas.
Tačiau jis prognozuoja, jog gali didėti šią paslaugą teikiančių įmonių konkurencija, nes į Lietuvos statybų rinką žvalgosi pastolių, statybinės technikos ir mechanizmų nuoma užsiimančios Vokietijos įmonės, nes Vokietijoje joms pradeda trūkti darbo.

Parengta, pagal 2005 12 16, Verslo žinios, Nr. 243, 15p., Mano verslas

Write a comment:

© 2020 IĮ "Arvėriva" | Privatumo politika
  
Sprendimas: FCR Media Lietuva