Pastoliai – laikina ir pagalbinė konstrukcija, be kurios, greičiausiai, neapsieitų nei vienos statybos. Jų kokybė ir patvarumas – esminiai kriterijai, kuriais remtis rekomenduoja ekspertai. Tačiau, ką dar svarbu žinoti, į ką atkreipti dėmesį bei kokių klaidų nedaryti, prieš juos išsinuomojant? Pasak specialistų, tereikia vadovautis keliomis taisyklėmis.

Kaip teigia jau dvidešimt metų pastolių ir statybų įrangos nuomos veikla užsiimančios įmonės „Arvėriva“ vadovas Artūras Toleikis, pastolių kokybę padės įvertinti vizuali apžiūra ir šiems suteikti sertifikatai.

„Pastoliai naudojami norint pakelti darbininką į reikiamą, saugų darbo aukštį. Todėl pats svarbiausias aspektas – konstrukcijų patvarumas. Pastoliai naudojami jau tūkstančius metų ir visus tuos metus jie nuolatos tobulinami: ieškomos stabilumo, tvirtumo ir patogaus montavimo galimybės. Kokybiški pastoliai turi būti nesulūžę, nesulankstyti. Be to, turi atitikti Europos sąjungos saugumo reikalavimus, turėtų galiojantį patikros sertifikatą.

Beje, jų kokybę pavyks įvertinti ir vien pažvelgus į sertifikatų galiojimo laiką. Terminas turi neperžengti sertifikate nurodytų laiko ribų“, – dėstė A. Toleikis.

Specialisto teigimu, paprastumas, universalum greitis yas irra svarbiausi statybų reikalavimai, tad įrangos nuoma – patartinas žingsnis. Ypač, jei statybų spektras yra platus.

„Pirkti ar nuomoti“, – klausimas, kurį ypač dažnai sau užduoda statybininkai. Mano nuomone, įrangą nuomoti verta vien dėl mažesnių investicijų. Pastoliai – brangus pirkinys, kuris atsipirks praėjus ne vieneriems metams. Be to, nuomodami juos žinosite, kad sulauksite visokeriopos pagalbos bei priežiūros. Nereikės rūpintis detalėmis, papildomais įrenginiais.

Žinoma, tai pasiteisina jei keičiama statybų veikla: apšiltinamas fasadas, klojami pamatai ar daroma vidaus apdaila. Tokiu atveju rekomenduojami mobilus, mažais kiekiais nuomojami pastoliai. Be to, nereikės sukti galvos dėl jų montavimo: tai padaro apmokyti darbuotojai. Dauguma įmonių turi savo personalą, neturintiems padeda pastolių montavimo įmonės”, – pastebėjo A. Toleikis.

Rinktis tik patikimą tiekėją – tokia eksperto rekomendacija. Pasak jo, gerai žinoma įmonė ir jos siūloma produkcija garantuos kokybišką, laiku atliktą darbą ir saugą.

„Pastolius nuomodami iš sėkmingai veiklą vystančios įmonės – nenusivilsite. Jie bus tvarkingi, prižiūrėti, saugūs. Tokiu būdu sulauksite profesionalios pagalbos, reikiamos informacijos. Šie bus atsakingi už įrangos kokybę, stabilumą, ištvermę.

Tiesa, profesionalams patariu rinktis ne iš masinės prekybos, statybinių medžiagų parduotuvėse prekiaujamų pastolių. Jie nebus taip gretai sumontuojami, mobilūs bei neturės tiek reikiamų priedų. Profesionalų naudojami pastoliai tiks visiems gyvenamosios statybos tipams, bus optimalūs, patogūs naudoti, išlaikantys svorį, slėgį, atšiaurias oro sąlygas, vėją.

Žinoma, ką labiausiai patariu – konsultuotis su savo srities profesionalais. Nesiremkite tik kaina. Taip, tikiu, pavyks surasti visiems tinkamą sprendimą, kuris lydės sėkmingo darbo link”, – teigė specialistas.

© 2020 IĮ "Arvėriva" | Privatumo politika
  
Sprendimas: FCR Media Lietuva