Patarimai, kaip statyti nuosavą namą be nepatogumų

Artėjant pavasariui, vėl aktyvėja statybų darbai. Lietuvos gyventojai dažnai yra pasiryžę nusipirkti ne jau įrengtą būstą, o patys pasistatyti savo nuosavą namą.

Nors daugelis nori susikurti patys savo svajonių namus, tačiau neretai tas entuziazmas dingsta, kai susiduriama su netikėtais sunkumais.

Taigi,  norime suteikti patarimų, ką daryti, kad nedingtų noras užsiimti savo būsto statybomis ir neatsirastų nusivylimas.

Didelių nuostolių išvengimas. Statybų metu didelius nuostolius ir žalą gali sukelti aplaidumas ir tvarkos nebuvimas. Pavyzdžiui, netvarkinga statybų aikštelė, palikti pastoliai, klojiniai, netinkamai palikti elektriniai įrenginiai, degios medžiagos gali sukelti gaisrą ir Jūsų svajones paleisti dūmais. Taigi, statybų vietą po dienos darbų būtina susitvarkyti, įrankius atjungti nuo elektros tinklo, o degias medžiagas padėti į saugias vietas. Imantis atsargumo ir tvarkos galite tikrai išvengti didelių nemalonumų.

Aplinkinių turto saugojimas. Neretai atsitinka taip, kad atliekant tam tikrus statybos darbus galima padaryti žalą kitų asmenų turtui. Juk nesinori su kaimynais pradėti pažintį nuo aiškinimosi dėl netyčia sugadinto jų turto. Taigi, jeigu nebūsite apdairūs, Jūsų išlaidos dar labiau išaugs, nes teks atlyginti trečiųjų asmenų patirtą žalą.

Apsauga nuo vagių turi būti jau pradėjus statyti namą. Jeigu statybų aikštelės neapsaugotos, tai vagišiai puikiai moka tuo pasinaudoti. Jie išmontuoja vertingesnes detales, įsilaužę į neapsaugotus sandėliukus ir pasiima statybos įrankius. Taigi, neteisinga manyti, kad nebaigtame ir negyvenamame name nėra ką vogti. Turėkite patikimus užraktus, nepalikite daiktų atvirose vietose ir patikėkite statybų objekto apsaugą saugos bendrovėms.

Kokybė svarbiau nei kaina. Statybos darbai nukenčia dėl prastos kokybės, patirties trūkumo ar paties žmogaus klaidos. Statant savo būstą konsultuokitės su nepriklausomais statybų ekspertais. Taip pat netaupykite pinigų kokybiškoms statybų medžiagoms ir profesionaliems bei legaliai dirbantiems rangovams. Galite apdrausti statybos darbus ir jaustis žymiai ramiau. Tada žinosite, kad bus atlyginti statybos darbų brokų sukelti nuostoliai. Pavyzdžiui, jeigu prakiurs stogas dėl nekokybiškų jo dengimo darbų ir pan., tai žala bus atlyginta.

Taigi, statant savo būstą susidursite ne tik su užsitęsusiais terminais ir išaugusiomis išlaidomis, bet yra ir kitomis problemomis. Svarbiausia elgtis tvarkingai, atsakingai ir viską gerai apgalvoti prieš pradedant statybas.

© 2020 IĮ "Arvėriva" | Privatumo politika
  
Sprendimas: FCR Media Lietuva