Kokius pastolius išsinuomoti/pasirinkti?

Šis klausimas dažnai užduodamas statybų pramonėje, nes svarbu žinoti, kokio tipo pastolius galima naudoti tam tikro tipo projektams.Statybose naudojami įvairūs pastolių tipai,todėl gali būti sunku atskirti, kuris pastolių tipas atitinka  jūsų darbo reikalavimus, yra saugiausias ir patogiausias.Šiame straipsnyje apžvelgsime dažniausiai naudojamus pastolių tipus, kad sėkmingai pasirinktumėte Jums tinkamiausią pastolių sistemą.

Karkasiniai pastoliai 

Karkasiniai pastoliai yra itin universalūs, o dažnai – geriausias pasirinkimas smulkiems projektams, nes pastoliai bus sumontuoti greitai ir tvirtai, o jų transportavimas patogus. Šio tipo pastoliai gali būti gaminami su A arba H formos rėmo konstrukcija.

Iš anksto sukonstruotus rėmo komponentus galima greitai surišti ir sujungti naudojant vamzdžius ir atramines konstrukcijas. Kadangi kiekvienas komponentas yra standartizuotas, nesunku greitai pastatyti saugius pastolius, įskaitant apsaugą nuo kritimo, pvz., apsauginius turėklus ir asmens sulaikymo sistemas.

Karkasinių pastolių minusai

Paprastai tokio tipo pastoliai netinka itin aukštoms konstrukcijoms. Dažytojai ir kiti profesionalai dažniausiai naudoja karkasinius pastolius dėl mažos kainos ir lengvai montuojamos konstrukcijos, o virš žemės paviršiaus jie pakyla tik apie du ar keturis aukštus.

Šio tipo pastoliai tampa nestabilūs, kai jų aukštis keturis kartus viršija minimalų pagrindo matmenį, ir paprastai, kai tai įvyksta, jie turi būti pririšti arba pritvirtinti prie pastato. 

Plieniniai pastoliai 

Plieniniai pastoliai gaminami naudojant plieninius vamzdžius, kurie sujungiami plieninėmis movomis arba jungiamosiomis detalėmis, o tai pastoliams suteikia tvirtumo ir ilgaamžiškumo.  Plieniniai pastoliai šiais laikais plačiai naudojami įvairių tipų statybos projektuose, nes yra žinomi dėl savo lengvai surenkamos konstrukcijos.

Nors tai nėra pats ekonomiškiausias pastolių sprendimas, tačiau šie pastoliai suteikia  aukštus saugos standartus. Dėl šios priežasties tai yra viena populiariausių pastolių konstrukcijų, plačiai naudojamų lauko statybų projektuose ir didelėse komercinėse aikštelėse.

Atsižvelgiant į tai, kad galima rinktis iš daugybės pastolių sistemų tipų, kiekvieno projekto reikalavimai ir specifikacijos lems pastolių, su kuriais dirbsite, tipą.