Kaip išsirinkti tinkamą kaminą?

Kaminų pasiūla yra nemaža, todėl susiduriame su dilema – kaip pasirinkti tinkamiausią kaminą. Pirmiausia, reikia nuspręsti, kokios kaminų rūšies norite. Galite rinktis iš keramikinių kamino sistemų, iš nerūdijančio plieno kamino sistemų, iš kondensacinių dujinių katilų išmetimo sistemos. Visos jos yra geros ir kokybiškos. Jūsų pasirinkimas priklauso nuo Jūsų paties norų, lūkesčių bei finansinių galimybių. Šios srities ekspertai išklausę Jūsų pageidavimus, visuomet patars, kuri kamino sistema būtų tinkamiausia individualiai Jums ir kokiu aukščiu kaminą įrengti.

Nusprendus, kurios kaminų rūšies norite, turite apgalvoti ir kamino aukštį. Kamino aukštis turi būti toks, kad išvestas virš stogo užtikrintų nepertraukiamą trauką ir nesukeltų gaisro pavojaus. Protingas kamino aukščio pasirinkimas turi įtakos geros traukos atsiradimui kamine. Jeigu kaminas per mažas, o ir vėjai stiprūs, tai gali atsitikti taip, kad dūmtraukyje nepakaks traukos pilnam degimo produktų pašalinimui. Geriausia kaminą montuoti kuo arčiau stogo kraigo. Kamino aukštis virš plokščio stogo, parapeto ar kraigo negali būti mažesnis nei 0,3 metro su sąlyga, jei paviršius nedegus. Jeigu paviršius degus, tuomet kamino aukštis turi siekti 0,6 metro.

Jeigu Jūsų namo stogas yra plokščias ar jo pasvirimo kampa ne didesnis kaip 12 laipsnių, tuomet kaminų angos turi būti mažiausiai 0,6 metro aukštyje virš kraigo ar pastato kraštų. Kaminą statant didesniu nei 1,5 metro, bet mažesniu nei 3 metrų atstumu iki kraigo, kamino aukštis privalo būti ne žemesnis stogo kraigo. Jeigu planuojate kaminą įrengti didesniu nei 3 metrai, bet mažesniu nei 10 metrų atstumu nuo kraigo, tuomet kamino aukštis negali būti žemesni nei 12 laipsnių kampu nuo išvestos, horizontalios, menamos linijos.

Jeigu Jūsų stogas yra status, tai yra jo pasvirimo kampas daugiau nei 12 laipsnių ir stogo danga yra degi, tuomet kaminų angos turi būti bent 0,6 metro aukštyje virš kraigo. Įsidėmėkite, jeigu Jūsų stogo paviršius yra degus, turite būti itin atsargūs. Nepamirškite įsirengti kibirkščių gaudyklės. Kibirkščių gaudyklės – tai metaliniai tinkleliai su angomis, kurios yra ne didesnės kaip 5×5 mm. O jeigu stogas status, tačiau stogo danga nėra degi, tuomet kaminų angos turi būti bent 0,3 metro aukštyje virš kraigo ir mažiausiai 1 metro atstumo nuo jo.

Taigi, renkantis kaminą svarbu apsispręsti, kokios rūšies kamino norite ir su specialistų pagalba tinkamame aukšte išvesti kaminą.

© 2020 IĮ "Arvėriva" | Privatumo politika
  
Sprendimas: FCR Media Lietuva