Kaminai-Arveriva-m

Prekyba kaminais, jų pasirinkimas ir priežiūra

Statant namą ir galvojant apie kaminą, gali kilti nemažai klausimų, kokį kaminą pasirinkti, kokie skirtingų kaminų rūšių privalumai, kokios medžiagos tinkamiausios kaminams padengti, kokiu metų laiku tinkamiausia įsirenginėti kaminą ir t.t.

Taigi, kaminai arba dūmtraukiai yra keleto rūšių – vienasieniai ir dvisieniai. Vienasienis kaminas yra montuojamas į sumūrytą plytinį dūmtraukį, o dvisienis – tai apšiltintas kaminas ir jame yra šiluminės izoliacijos sluoksnis, kuris neleidžia dūmtraukiui greit atvėsti. Abu kaminai yra geri, tačiau įrenginėjami skirtingais tikslais. Vienasienis kaminas – tai sumūryto dūmtraukio papildymas, kurio tikslas apsaugoti nuo įvairių rūgščių ir kondensato poveikio, kurie gali susidaryti degant skystam ar kietam kurui. Dvisienis dūmtraukis yra montuojamas tuomet, kai nėra galimybės įrenginėti plytinio kamino arba jo skersmens nepakanka pasirinktam šildymo įrenginiui.

Kaminus geriausia ir tinkamiausia padengti nerūdijančiu plienu, kuris atsparus rūgštims. Orams šiltėjant vis dažniau reiktų pagalvoti apie kaminų įrengimą, nes šiltuoju metų laikų, tai daryti yra geriausia. Svarbiausia, įrenginėjant kaminą, kad neužkluptų lietus ir jį montuojant būtų sausa, nes tik kuomet viską galima gerai užsandarinti.

Iš kokios medžiagos pagamintas kaminas, nėra labai svarbu, svarbiausia, kad jie būtų sertifikuoti, tuomet reikš, kad yra kokybiški. Dažniausiai dūmtraukiai gamina iš šamoto, keramikos ar rūgščiai atsparaus nerūdijančio plieno.

Dažnas klausimas, kuris kamuoja žmonės, kurie nori įsirengti namą, ar montuojant kaminą, būtinas specialistas. Galima tvirtai sakyti taip. Tai yra, jeigu nori įsirengti saugų, tvarkingą ir visus reikalavimus atitinkantį kaminą ir vėliau išvengti nereikalingų rūpesčių, Jums būtina profesionalo pagalba. Be to, yra „Dujų sistemų pastatuose įrengimo taisyklės“, kuriose įtvirtinta, kad dujinių katilų dūmtraukius privalo montuoti tik specialistai. Kieto kuro katilų dūmtraukius patariama patikėti montuoti taip pat šios srities specialistams. Jie išmano savo darbą ir žino, kaip jį saugiai atlikti.

Norint, kad dūmtraukis tarnautų ilgai ir saugiai, reikia specialisto pagalvos, taip pat į jį reikia sumontuoti nerūdijančio rūgščiai atsparaus plieno įdėklą. Šis įdėklas turi atitikti temperatūros, sandarumo, atsparumo suodžių gaisrams, kondensato poveikiui ir korozijai reikalavimus. Kamino ilgaamžiškumą išsaugosite, jei tinkamai jį prižiūrėsite. Jokiu būdu katilo ar židinio nekūrenkite jam neskirtu kuru ir visuomet prieš šildymo sezoną išsivalykite dūmtraukį. Jeigu, viską darysite pagal reikalavimus ir atsakingai, tuomet nereikės skųstis kaminu dėl jo traukos nebuvimo ar nesandarumo.

Svarbu įsirenginėjant kaminą rinktis tik kokybišką ir sertifikuotą dūmtraukį. Tuomet aplinka nebus teršiama ir maksimaliai sumažinsite gaisro bei kenksmingo poveikio sveikatai pavojų. Be to siekiant kuo ilgiau išlaikyti kamino tarnavimo laiką, reikia dūmtraukius ir įdėklus valyti ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius šildymo sezonu metu ir prieš šildymo sezoną. Taigi, kaminą reikia prižiūrėti ir tuomet neliks jokio pavojaus, kad kas nors gali negero atsitikti.

© 2020 IĮ "Arvėriva" | Privatumo politika
  
Sprendimas: FCR Media Lietuva