Klojiniai sudaro didelius statybos kaštus, todėl renkantis būtina atsižvelgti ir į kokybę bei finansinius išteklius. Tačiau nereikėtų pamiršti ir fakto, jog klojinius galima pakartotinai panaudoti, kad būtų sumažintas laikas ir sąnaudos, jei Jūs vystotę ilgalaikį statybos projektą, taip pat svarbu žinoti montavimo etapus.

Mediena yra bene labiausiai paplitusi klojinių medžiaga naudojama statybos sektoriuos. Nepaisant didelio pasirinkimo būtina paminėti, jog mediena turi atitikti visus kokybės standartus. Pavyzdžiui, privalo būti tinkamai apdirbta ir lengva. Medinių klojinių naudojimo betono liejimui vienas iš trūkumų yra tas, kad jie deformuojasi, to išvengti galima medienos paviršių apdorojant vandens pagrindu, kas padėtų sumažinti šį poveikį. Svarbu ir tai, kad dažnu atveju mediena statybose pakartotinai naudojama labai retu atveju dėl medžiagos kitimo.

Plienas, fanera ir stiklo pluoštas taip pat naudojami betono formavimui. Šios medžiagos gali būti naudojamos atskirai arba kartu. Labiausiai paplitęs betoninių klojinių tipas, kuris naudojamas sudėtingose statybos projektuose yra plienas! Plieniniai klojiniai gaminami iš plonų plieninių plokščių. Jie yra tvirtesni, patvaresni ir ilgiau tarnauja nei mediniai, jie nesusitrauks ir neišsikreips. Beje, klojiniai taip pat gali būti pagaminti iš faneros lakštų, klijuotų derva. Faneros klojinių kaina yra panaši į medinių klojinių kainą ir kartais gali būti pigesnė.

Faktas: Geras klojinys yra stiprus, bet lengvas! Kokybiškas klojinys turi būti pakankamai tvirtas, kad atlaikytų visų tipų apkrovas, tačiau jis taip pat turėtų būti kuo lengvesnis. Klojiniai turi būti statomi standžiai ir sutvirtinti tiek horizontaliai, tiek vertikaliai, kad išlaikytų savo formą. Taip pat jungtys turi būti sandarios ir padėtos ant tvirto pagrindo.

Kartais klojinius galima nuimti anksčiau. Greitai kietėjantis cementas, šiltas oras ir menkos apkrovos sąlygos leidžia anksti nuimti klojinius. Pagal reikalavimus, klojinių negalima nuimti tol, kol visas betonas neatlaikys bent dvigubai didesnio slėgio. Bet kokiu atveju, patartina neskubėti, o prieš nuimant klojinius svarbu pasitarti su statybų specialistais.