Šakiniai krautuvai – dažniausiai sandėliuose naudojama technika, skirta krovinių pakėlimui ir pervežimui, įrangos montavimo ir įvairiems kitiems pagalbiniams darbams atlikti. Kaip aišku iš šių mašinų pavadinimo, jų išskirtinumas yra priekyje esančios šakės – dvi metalinės juostos, sulenktos 90 laipsnių kampu, kurių pagalba yra paimami ir pakeliami ant padėklų sudėti kroviniai

Kam naudojami šakiniai krautuvai?

Šakinis krautuvas yra tiesiog nepakeičiamas kai tenka didelio svorio krovinius pakrauti į vilkikus ar kitas transporto priemones arba sukelti prekes ant stelažų. Be savo pagrindinių funkcijų, ši technika gali atlikti ir kitokius darbus, tam pasitelkus keičiamus priedus. Priklausomai nuo to su kokia produkcija dažniausiai tenka dirbti, krautuvams galima pritaikyti uždedama įranga, tokia kaip griebtuvai, šakių prailgintuvai, kaušais, keliamieji stiebai ir netgi sniego stumdytuvus bei valytuvus. Jų pagalba krautuvas tampa dar universalesnis ir gali nesunkiai kelti ir transportuoti tokius krovinius kaip padangos ir kitos žiedo formos gaminiai, įvairios ruloninės medžiagos, birūs kroviniai ir t.t. Taip pat jie gali atstoti bokštelius ir saugiai pakelti darbuotojus į aukštį reikiamų darbų atlikimui. Žiemos metu, uždėjus sniego valytuvą, krautuvas gali išvalyti teritoriją prie sandėlio. 

Priklausomai nuo to, kokio tipo variklis yra naudojamas krautuvuose, jie gali būti pritaikyti darbams patalpų viduje arba lauke. Pirmuoju atveju tinka tik elektriniai modeliai, nes neturi jokių išmetamųjų dujų ir nesukelia pavojaus viduje dirbantiems žmonėms. Be to jie praktiškai nesukelia jokio triukšmo, tačiau reikalauja reguliaraus baterijos krovimo ir nepasižymi labai dideliu galingumu, nors jų kaina ir yra kiek aukštesnė. Lauko sąlygomis naudotis galima bet kurio tipo technika: benzininiais, dyzeliniais ar dujiniais.     

Šakinių krautuvų privalumai

Be to kad šakiniai krautuvai yra labai universalūs ir naudingi, jie iš tiesų turi ir nemažai kitų privalumų prieš kitą techniką, kurios pagalba galima atlikti panašius darbus:

  • Greitis. Skirtingai nei rankomis stumdomi vėžimėliai, krautuvas gali išvystyti gerokai didesnį greitį ir jo pagalba padėklai su prekėmis pasiekia savo numatytą vietą daug greičiau. Tai yra labai aktualu tuomet, kai darbai atliekami didesniuose sandėliuose. 
  • Keliamoji galia. Galingiausia technika gali kelti krovinius kurių svoris viršija 10 tonų, dėl ko neretai atstoja kranus ir kitas panašias mašinas.
  • Manevringumas. Juo ypač pasižymi trijų atramų elektriniai krautuvai, gebantys apsisukti praktiškai vietoje. Tai yra svarbus veiksnys, planuojant sandėlio stelažų ir lentynų išdėstymą   

Kaip išsirinkti šakinį krautuvą?

Renkantis šakinį krautuvą ypač svarbus vaidmuo atitenka jų techninėms charakteristikoms, nes būtent jos parodo kokiems darbams jis bus tinkamiausias. Dėl ganėtinai plataus šios technikos pasirinkimo, rasti geriausią variantą būna gama sudėtinga. Štai į ką rekomenduojame atkreipti dėmesį prieš perkant šakinį krautuvą:

  • Variklio tipas. Kaip jau buvo minėta ji iš esmės būna dviejų tipų: elektriniai ir su vidaus degimo varikliais. Pirmu atveju, dėmesį atkreipti reikėtų į baterijos dydį, talpą ir įtampą. Antruoju – variklio galingumas, tūris ir ekologiškumas. Svarbu įsiminti jog uždarose patalpose dirbti leidžiama tik su elektriniais įrenginiais. 
  • Krautuvo keliamoji galia. Tai ko gero vienas svarbiausių veiksnių, pagal kurį technika yra skirstoma lengvąją (1-4 tonų), vidutinę (4-10 tonų), aukštesnę (10-16 tonų) ir sunkiąją (virš 16 tonų)
  • Krautuvo stiebo tipas. Nuo šio rodiklio priklauso šakių darbo principas. Čia svarbiais rodikliais tampa sekcijų skaičius, minimalus ir maksimalus aukštis, šakių palenkimo kampas. Taip pat galima atkreipti dėmesį į tokį parametrą kaip stiebo pakėlimo greitis, kuris turi tiesioginę įtaką atliekamų darbų laikui. 
  • Greitis. Aktualus veiksnys didesniuose sandėliuose, tačiau čia reikia atskirti tokius rodiklius kaip darbinis greitis ir judėjimo pirmyn ir atgal greitis esant maksimaliai apkrovai.  

Nuo ko priklauso šakinių krautuvų kaina?

Galutinė šakinio krautuvo kaina priklauso nuo aukščiau išvardintų techninių rodiklių ir kitų dalykų, tokių kaip gamintojas ir papildoma įranga. Savo klientams galime pasiūlyti jų poreikius atitinkančius krautuvus. Konsultuojame visais aktualiais klausimais telefonu, arba savo ofise adresu: Gamybos g. 8, Šiauliai.