Kaminas yra būtinas namo atributas, jei jo šildymui yra naudojamos dujos, skystas arba kietas kuras. Kaip žinome degimo proceso likučiai privalo būti pašalinami iš patalpų, kad nesukeltų pavojaus žmonių gyvybei. Senesnės kaminų konstrukcijos tai vertikaliai virš namo stogo iškylantis mūrinis statinys, kurių dūmai yra išvedami į lauką. Šiuolaikinės kaminų sistemos tai gerokai pažangesni sprendimai, suteikiantys šeimininkams daugiau laisvės tiek renkantis vietą jų įrengimui, tiek ir atliekant visus montavimo darbus. Jau kurį laiką privačių namų šildymo sistemose yra naudojami nerūdijančio plieno ir keramikiniai kaminai. Šios medžiagos visiškai atitinka saugumo reikalavimus ir gali užtikrinti kokybišką išmetamųjų dujų pašalinimą. Be to, jos yra ganėtinai ilgaamžės, o jų montavimas yra gerokai paprastesnis nei mūrinių.

Kaminų sistemų montavimas

Modulinės kaminų sistemos – tai jau paruoštų elementų visuma, iš kurių susideda tinkamiausias tam tikrai aplinkai ir naudojamai įrangai sprendimas, padedantis išspręsti tris pagrindines užduotis: užtikrinti priešgaisrinį saugumą, išgauti gerą trauką ir maksimaliai sumažinti kondensato atsiradimą. Montuoti tokias sistemas galima tiek namo viduje, tiek ir išorėje. Ir vienu, ir kitu atveju, yra savų pliusų ir minusų:

  • Jei katilas yra įrengtas netoli lauko sienos, tai didžiausią kamino dalį galima iškelti į lauką ir tokiu būdu gerokai supaprastinti visą įrengimo procesą. Namo siena tampa atrama tokiai konstrukcijai, prie kurios specialių laikiklių ir kronšteinų pagalba yra tvirtinami kamino elementai. 
  • Jei kaminas įrenginėjamas namo viduje, pavyzdžiui organizuojant dūmų šalinimą iš židinio arba krosnelės, tai tokiu atveju, teks pasirūpinti jo išvedimu per lubas ir stogą. Tai yra gerokai sudėtingesnis procesas, tačiau tokia sistema gali papildomai šildyti patalpas, per kurias yra išvedama į lauką. 

Kaminų sistemos – saugumas ir patikimumas

Kamino pasirinkimui didžiausią įtaka daro naudojamo katilo tipas, montavimo ypatumai ir žinoma kaina. Tačiau žinoma nereikėtų pamiršti ir apie saugumą. Būtent dėl šios priežasties, tais atvejais kai kaminas yra montuojamas patalpų viduje, rekomenduojama naudoti papildoma izoliacija, net tais atvejais kai išmetamųjų dujų temperatūra ir nebūna labai aukšta. Nors kaminų sistemos yra ganėtinai patikimos ir saugios, tačiau ir jas laikas nuo laiko rekomenduojama tikrinti ir valyti. 

Savo asortimente mes turime patikimas ir laiku patikrintas Kolekt kaminų sistemas. Tai vokiška kokybė ir garantija. Čekiški bei vokiški keramikiniai įdėklai tikrai leis sukurti saugią ir ilgaamžę sistemą. Su pilnu asortimentu galite susipažinti mūsų svetainėje arba užsukę pas mus adresu Gamybos g.8, Šiauliai