Kaip pačiam išvalyti savo namų kaminą?

Jeigu gyvenate nuosavame name, tai galite kaminą išsivalyti ir pats. Daugelis svajoja apie tokius namus, kuriuose būtų židinys, kuris galėtų raminti ir šildyti vėsų rudens ar šaltą žiemos vakarą. Jeigu savo svajonę išpildėte ir namuose įsirengėte židinį, tai kartu su naujais malonumais atėjo ir tam tikri įsipareigojimai. Židiniu ir kaminu būtina atsakingai rūpintis, kad jis kuo ilgiau ir patikimiau veiktų bei teiktų namams šilumą ir jaukumą.

Degimo metu išsiskiriantys produktai sudaro kamino apnašas, kurios yra specifinės ir kuriuos yra nelengva pašalinti. Šios apnašos riboja dūmų pralaidumą, mažina skleidžiamos šilumos kiekį bei gali lemti šildymo prietaiso darbo sutrikimus. Apnašos yra degios, todėl jeigu jų kiekis labai didelis, tai gali grėsti net kamino gaisru. Kamino gaisras gali sugadinti kaminą arba šildymo prietaisą, o kai kuriais atvejais gali sudegti net gi visas namas.

Svarbiausias židinio priežiūros įrankis – kamino valymo šepetys. Kamino valymo šepetys padės užtikrinti saugų šildymo prietaiso veikimą, ilgaamžiškumą bei maksimalų darbo ir šildymo efektyvumą.

Kamino valymo šepetį turite rinktis apdairiai ir atsižvelgiant į kamino konstrukcijas, skersmenį ar ilgį. Jeigu šepetys bus netinkamas, tai nesuteiks ir trokštamos naudos – valyti bus sunku, o rezultatai netenkins.

Vis daugėja pasiūlymų, kokį kamino valymo šepetį pasirinkti. Šiuo metu nebereikia sukti galvos, kokio dydžio, ilgio bei formos yra Jums reikalingas ir tinkamiausias šepetys. Galite pasirinkti universalų kamino valymo šepetį neiloniniais šereliais, tinkantį tiek metaliniams, tiek plytiniams kaminams valyti. Kadangi toks šepetys yra lankstesnis už kitus, tai gali lengvai prisitaikyti prie bent kokios kamino formos ir įveikti didžiausias ir tvirčiausias prie kamino prilipusias apnašas.

Renkantis kamino valymo šepetį reikia apgalvoti, kad jis pasiektų ir kamine esančius išlenkimus. Išlenkimuose kaupiasi degimo nuosėdos, todėl būtina tose vietose prižiūrėti kaminą. Neiloniniai šereliai pasiekia net sunkiausiai prieinamas vietas, tų vietų nesubraižydami. Taigi, namų šeimininkas turi gerai apgalvoti, koks valymo šepetys jų namų kaminui būtų tinkamiausias.

Specialistai pataria, kad namų kaminą šeimininkai valytų bent du kartus per metus. Jeigu tai darysite rečiau, tai padidės tikimybė kilti gaisrui dėl susikaupusių suodžių arba apsinuodyti smalkėmis.

Jeigu patys nenorite valyti kamino, visada galite pasinaudoti kaminkrėčių paslaugomis. Bet tai laisvai galite atlikti patys, o kaminą valyti iš apačios yra kur kas patogiau, nei užlipus ant stogo, todėl kiekvienas statomas kaminas privalo turėti tokią ertmė apačioje.

Taigi, išsirinkę tinkamą šepetį kaminui valyti galite pradėti darbą:

  • Išneškite iš patalpos viską, ką galima išnešti.
  • Likusius daiktus pridenkite laikraščiais ar audiniais.
  • Išrinkite visas atskilusias ir nulūžusias kamino dalis.
  • Prie šepečio pritvirtinkite kotą ir įkiškite jį į kamino angą.
  • Įvairiomis kryptimis judinkite šepetį ir taip išvalysite pasiekiamas kamino vietas.
  • Po to prijunkite antrąjį kotą, kurio dėka galėsite išvalyti aukščiau esančias apnašas.
  • Kotų reikia tiek, kad pasiektumėte visą kaminą.
  • Baigę valymo darbą, atjunkite kotus vieną nuo kito.
  • Susemkite visas nukritusias apnašas.
  • Susitvarkykite patalpą.

Taigi, kamino valymas nėra sudėtingas procesas, tačiau yra būtinas. Tik nuolat ir tinkamai valant kaminą galite išvengti nelaimingų atsitikimų ir kuo ilgiau išlaikyti kamino kokybę.

© 2020 IĮ "Arvėriva" | Privatumo politika
  
Sprendimas: FCR Media Lietuva